Bol jedným z trinástich na svete: Zomrel výnimočný člen Siene slávy († 92)

Vo veku 92 rokov zomrel Dick Groat, jeden z trinástich ľudí, ktorí hrali v bejzbalovej MLB i basketbalovej NBA.
  • Zdroj: TASR/AP

Vo veku 92 rokov zomrel Dick Groat, jeden z trinástich ľudí, ktorí hrali v bejzbalovej MLB i basketbalovej NBA.

FOTOGALÉRIA: Dick Groat

Dvojnásobný víťaz World Series skonal vo štvrtok v Presbyteriánskej nemocnici v Pittsburghu. Groat triumfoval vo World Series v roku 1960 s Pittsburghom Pirates, keď ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča súťaže, a v roku 1964 so St. Louis.

O jeho úmrtí informovali Pirates, ktorí ho pred týždňom uviedli do svojej Siene slávy. "Sme hlboko zarmútení stratou takého milovaného člena rodiny Pirates a komunity v Pittsburghu," povedal riaditeľ klubu Bob Nutting.

Groat debutoval v NBA v drese Fort Wayne Pistons necelé dva mesiace po tom, ako dokončil premiérovú sezónu v MLB s Pirates v roku 1952. Pistons si ho vybrali z tretieho miesta draftu a vo svojom druhom zápase v profilige dosiahol kariérne maximu 25 bodov.

Jeho kariéra v NBA sa však rýchlo skončila, keď vo februári 1953 narukoval do americkej armády. Do súťaže sa už nevrátil, keďže Pirates chceli, aby sa už venoval len bejzbalu. S tým skončil v roku 1967 a ďalších 40 rokov pracoval ako vysielateľ pre basketbalový tím Pittsburskej univerzity.

Tamara s majstrovskou trofejou poslala odkaz do neba.
Športová obojživelníčka získala trofej v dvoch športoch: Tituly venovala do neba Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});