Úctyhodný výkon slovenskej rekordérky: Vo veku 74 rokov odbehla svoj 500. maratón

Napriek nepriaznivému počasiu a v úctyhodnom veku 74 rokov odbehla slovenská maratónska rekordérka Eva Seidlová v nedeľu svoj v poradí ...
  • Zdroj: Be Cool/JÁN LUKY

Napriek nepriaznivému počasiu a v úctyhodnom veku 74 rokov odbehla slovenská maratónska rekordérka Eva Seidlová v nedeľu svoj v poradí 500. maratón.

FOTOGALÉRIA: ČSOB Bratislava Marathon

Splnila tak na ČSOB Bratislava maratóne svoje predsavzatie a to zabehnúť 500. maratón približne mesiac pred jej polookrúhlym výročím narodenia.

"Bola to nesmierna úľava, že v tom strašnom počasí som dobehla. Mala som radosť, že som tam mala celú rodinu, manžela, deti, ich deti, susedov, primátora. Proste celá partia prišla ešte aj s tlmačskou zástavou. Bolo to milé veľmi. A hlavne tá úľava, že už som konečne v tom lejaku doma, lebo to bolo hrozné, ako sa spustil lejak v Bratislave. Podarilo sa to však, je to tam," povedala pre TASR Seidlová.

Na snímke víťaz v kategórii mužov Taras Ivaniuta (Ukrajina) v cieli podujatia ČSOB Bratislava Marathon.
Maratón v Bratislave vyhrali Ukrajinec Ivaniuta a Chorvátka Jozičová Zobraziť článok

Svojim osobným rekordom ale s behaním nekončí. Seidlová chce tento mesiac odbehnúť ďalší maratón. "Idem teraz budúcu sobotu ďalej, do Košíc na Furču (mestská časť Dargovských hrdinov). Potom si dám prestávku, pretože v Tlmačoch organizujeme 40. ročník nášho polmaratónu. Tak okolo toho sa točím, tam budú povinnosti všelijaké. A potom až začiatkom júna chcem odbehnúť maratón v Banskej Bystrici," prezradila TASR.

Nedeľňajší maratón odbehla zhruba za päť hodín. "Mala som nejaké problémy, studený vietor fúkal, nejako mi triesla chytilo. Z jednej sanitky mi dali obstrek a potom som to odbehla," vyznala sa rekordérka.

Seidlová je pôvodom z Rimavskej Soboty. Súťaží však za Tlmače, kde dlhodobo žije. Behať začala presne vo veku 35 rokov, prvý maratón však absolvovala až ako takmer 38-ročná. Dovtedy sa venovala, len spoločne s priateľkami, cvičeniu v telocvični.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko počas tlačovej konferencie k 18. ročníku ČSOB Bratislava Marathon.
ČSOB Bratislava Marathon sa vracia k počtom účastníkov spred covidu: Pobeží aj Volko Zobraziť článok

Na svojom konte má aj tzv. veľkú šestku prestížnych maratónov - New York, Boston, Londýn, Berlín, Chicago a Tokio. Svoje polookrúhle životné jubileum 75. rokov oslávi 19. mája 2023.

Tohtoročný, v poradí osemnásty ročník ČSOB Bratislava maratónu, vyhrali ukrajinský atlét Taras Ivaniuta a Chorvátka Ines Jozičová. Na polmaratónskej trati triumfovali Slováci, medzi mužmi Matúš Hujsa, v ženskej kategórii Zuzana Polohová.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});