ČSOB Bratislava Marathon sa vracia k počtom účastníkov spred covidu: Pobeží aj Volko

Tohtoročná edícia ČSOB Bratislava Marathonu zaznamenala oproti minulému roku výrazný nárast účastníkov. Podujatie je na programe cez ...
  • Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Tohtoročná edícia ČSOB Bratislava Marathonu zaznamenala oproti minulému roku výrazný nárast účastníkov. Podujatie je na programe cez víkend 1. a 2. apríla s 11.000 prihlásenými bežcami z celkovo 54 krajín.

FOTOGALÉRIA: ČSOB Bratislava Marathon.

"Tento ročník je špecifický, narástol počet účastníkov. Minulý rok bolo 7500, tento rok budeme atakovať 11.000. Sme radi, nečakali sme, že sa vrátime tak rýchlo k číslam spred covidu," uviedol výkonný riaditeľ Peter Pukalovič na tlačovej konferencii v Bratislave.

Pomerne veľkú časť tvoria aj zahraniční bežci. "Veľmi dobre vyzerá aj zastúpenie zahraničných účastníkov, tvoria 16 percent a sú z 53 krajín. Sme za to veľmi radi, keďže nám v tomto období konkurujú aj ďalšie veľké mestá ako Budapešť, Viedeň, Praha či Krakov," povedal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Na snímke sú zľava Jozef Pukalovič, Lenka Antalová Plavuchová a Daniel Kollár.
ČSOB Bratislava Marathon oslavuje dospelácky vek, na 18. ročník sa prihlásilo už vyše 10-tisíc bežkýň a bežcov Zobraziť článok

Okrem maratónu budú na programe napríklad aj polmaratón, i štafetové verzie vytrvalostných behov. Na jednom z nich sa zúčastní aj slovenský šprintér Ján Volko.

"Môj vzťah k vytrvalostným behom by som nenazval vzťahom. Ten je založený na vzájomných sympatiách a u mňa je to skôr nutnosť," priznal s úsmevom Volko. "V zásade s tým však nemám problém, pokiaľ to nie je viac ako šesť kilometrov. A tento víkend to nebude," dodal 26-ročný šprintér, ktorý má na taktiež úlohu ambasádora detských behov a Bratislavskej míle.

"Ide o detské behy a malých športovcov, ktorí sú naša budúcnosť. Som preto rád, keď môžem podporiť akékoľvek podujatie, o to viac, keď počujem, koľko ľudí sem príde," dodal slovenský reprezentant.

Na archívnej snímke bežci počas podujatia ČSOB Bratislava Marathon.
O pokračovanie zimnej edície ČSOB Bratislava Marathon je rekordný záujem: Bežcov každý rok pribúda Zobraziť článok

Cez víkend pobežia najmä rekreační bežci, na štart sa však postaví aj niekoľko profesionálnych vytrvalcov. Medzi najväčších favoritov patria Roman Fosti, niekoľkonásobný bežecký šampión v domácom Estónsku, víťaz bratislavského maratónu spred dvoch rokov Miroslav Ilavský alebo česká bežkyňa Barbora Nováková. Tá triumfovala v Bratislave taktiež v roku 2021 a na konte má aj víťazstvo z roku 2019.

Slávnostné otvorenie je na programe v sobotu o 13.40 h v cieľovom koridore vedľa obchodného centra Eurovea. Štart samotného maratónu je na programe v nedeľu o 9.00 h pred historickou budovou Slovenského národného divadla. Podujatie prinesie v priamom prenose televízia JOJ Šport.

      18. ročník ČSOB Bratislava Marathon - program:
      sobota - 1. apríla:

      10.00 Bratislavská míľa (1600 m)
      10.10 Turbo TV Detské behy (300 - 600 - 800 - 1600)
      13.40 Slávnostné otvorenie podujatia
      14.00 Garmin Minimaratón (4,2 km)
      14.05 Senior Run & Walk - Beh dobrých ročníkov (4,2 km)
      16.00 Desiatka s Birellom
      
      nedeľa - 2. apríla:
      9.00 ČSOB Maratón
      9.00 Renault polmaratón
      9.00 Mattoni Štafetový polmaratón a Štafetový maratón

Odporúčame z TIVI.sk
 
});