Tvrdý trest pre olympijského atléta: Osemročný dištanc za doping!

Novozélandský bežec Zane Robertson (33) dostal osemročný zákaz štartov za doping.
  • Zdroj: instagram/zane_robertson_nzl

Účastníkovi olympijských hier v Riu de Janeiro a Tokiu vyprší dištanc v septembri 2030. Trest dnes vyniesol novozélandský športový tribunál.

Minúta ticha na palubovke The Brooklyn Nets v rámci spomienky na bývalého hráča New Yorku Knick Willisa Reeda.
Smutná správa: Zomrel legendárny americký basketbalista († 80) Zobraziť článok

Robertson mal podľa agentúry Reuters vlani v máji na cestnom behu v Manchestri dopingový nález na krvný doping EPO. Analýza vzorky B použitie zakázanej látky potvrdila. Vytrvalec jej prítomnosť vo svojom tele uznal a požiadal o vypočutie, kde predložil dôkazy, ktoré národný antidopingový výbor spochybnil a Robertson bol navyše obvinený zo snahy o manipuláciu v prípade.

Poľský skokan na lyžiach Dawid Kubacki.
Hviezdny Poliak predčasne ukončil sezónu: Jeho milovaná manželka bojuje o život Zobraziť článok

Na olympijských hrách v Riu dobehol Robertson dvanásty na trati 10.000 metrov. Predvlani v Tokiu obsadil 36. miesto v maratóne. V roku 2014 získal na Hrách Commonwealthu bronz na 5000 m. Drží národný rekord v maratóne (2:08:19) a oceánsky rekord v polmaratóne (59:47).