Predstavili trasu Tour de France 2024: Štart v Taliansku, cieľ v Nice

Budúcoročné cyklistické preteky Tour de France ukončí individuálna časovka z Monaca do Nice, kde podujatie vyvrcholí na historickom námestí ...
  • Zdroj: SITA/AP

Budúcoročné cyklistické preteky Tour de France ukončí individuálna časovka z Monaca do Nice, kde podujatie vyvrcholí na historickom námestí Place Masséna.

Predchádzať jej bude atraktívna horská etapa z Nice na Col de la Couillole. Trasu 111. ročníka prestížnych pretekov predstavili v pondelok organizátori podujatia.

Slovinský cyklista Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma zvíťazil v 5. etape pretekov Tirreno - Adriatico z Morro d'Oro do Sassotetta-Fonte Lardina.
Roglič opäť predviedol svoju kvalitu a ovládol aj piatu etapu, Peter Sagan chýbal medzi najlepšími Zobraziť článok

Tí už v decembri informovali, že Tour odštartuje prvýkrát v Taliansku, kde sa budúci rok uskutočnia prvé tri etapy. Ostrosledovaný štart, tzv. Grand Départ bude vo Florencii. Najslávnejšie etapové preteky sveta tradične vrcholia na Elyzejských poliach v Paríži, ale vzhľadom na to, že súboje na Champs-Élysées sa v roku 2024 uskutočnia v rámci OH v Paríži, presunuli usporiadatelia záverečnú etapu TdF do Nice.

 

 

Peter Sagan obsadil v nedeľu 33. miesto.
Peter Sagan znovu mimo boja o triumf: Posledné metre vypustil Zobraziť článok

"Tour sa skončí ďaleko od svojho tradičného parížskeho finále. Stane sa tak prvýkrát v histórii. Záverečné dva dni ročníka 2024 však sľubujú veľké zvraty," uviedli organizátori vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

V predposlednej etapa čaká pelotón náročná 132-kilometrová trasa s viacerými stúpaniami. Záverečná 21. etapa ročníka Tour pozostáva z 35-kilometrovej časovky jednotlivcov so stúpaniami na La Turbie a Col d'Eze. Organizátori sa týmito krokmi snažia zdramatizovať boj o žltý dres.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});