FIFA potrestala Uruguajčanov za agresívne správanie: Pokuta, dištanc i verejnoprospešné práce

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala štvoricu uruguajských reprezentantov za ich agresívne správanie, ktorého sa odpustili ...
  • Zdroj: TASR/AP

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala štvoricu uruguajských reprezentantov za ich agresívne správanie, ktorého sa odpustili po záverečnom zápase skupinovej fázy na MS v Katare proti Ghane (2:0).

Brankár Fernando Muslera a obranca Jose Maria Gimenez si odpykajú štvorzápasový dištanc, veteráni Edinson Cavani a Diego Godin budú svojmu tímu chýbať v jednom stretnutí. Informovala AP.

Argentínski futbalisti pózujú s trofejou po výhre vo finálovom zápase Argentína - Francúzsko na MS vo futbale.
FIFA začala vyšetrovať Argentínu: Porušenie pravidiel fair play?! Zobraziť článok

Každý z kvarteta hráčov musí tiež zaplatiť pokutu do výšky 20.000 švajčiarskych frankov a zúčastniť sa na verejnoprospešných prácach v rámci futbalového projektu. Uruguaj síce zdolal Ghanu 2:0, na postup do osemfinále mu to však nestačilo.

Frustrovaní Uruguajčania po záverečnom hvizde obkolesili hlavného rozhodcu Daniela Sieberta, Nemec mal podľa nich v nadstavenom čase odpískať jedenástku. Ak by sa tak stalo a premenili by ju, postúpili by do vyraďovacej fázy namiesto Kórejskej republiky. Cavani následne v tuneli pri odchode do šatne rozbil monitor systému VAR.

Uruguajský futbalový zväz zaplatí pokutu 50.000 švajčiarskych frankov a jeho reprezentácia odohrá najbližší domáci zápas pred prázdnym hľadiskom.

(ilustračné foto).
Nečakane zomrel mladý zámorský športovec († 25): S priateľkou čakali bábätko Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});