Smutná správa z Dakaru: Smrť talianskeho fanúšika spôsobila kolízia s kamiónom Čecha Lopraisa

Taliansky fanúšik zahynul v utorok na Rely Dakar po zrážke s kamiónom českého pretekára Aleša Lopraisa (43). Na sociálnej sieti o tom ...
  • Zdroj: instagram/ales_loprais

Taliansky fanúšik zahynul v utorok na Rely Dakar po zrážke s kamiónom českého pretekára Aleša Lopraisa (43). Na sociálnej sieti o tom informoval samotný pilot vozidla.

Šesťdesiatdeväťročný taliansky priaznivec stál na trase deviatej etapy tesne za horizontom jednej z dún a bol veľmi blízko vyjazdenej stopy. Zraneniam podľahol počas leteckého transportu do nemocnice. Posádka tímu Loprais Praga o zrážke s divákom nevedela, organizátori ju o tom informovali až neskoro večer po skončení etapy.

"Vyhasol ľudský život a v podstate to bolo mojím pričinením. Nikto z posádky to nevedel, máme aj záber z paluby a videá, ktoré to dokazujú. Nič to však nemení na tom, že vyhasol ľudský život. Chcel by som vyjadriť sústrasť jeho rodine, blízkym a kamarátom," uviedol Loprais na sociálnej sieti Facebook. Vedúci pretekár v kategórii kamiónov oslavoval v deň tragédie 43. narodeniny.

 

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});