Petra Vlhová s výbornou jazdou v druhom kole: Pódium jej ušlo len o jednu desatinu

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová triumfovala v nedeľnom obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore a dosiahla 82. víťazstvo vo ...
  • Zdroj: Martin Baumann

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová triumfovala v nedeľnom obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore a dosiahla 82. víťazstvo vo Svetovom pohári, ktorým vyrovnala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej. Zároveň si upevnila vedúce postavenie v celkovom poradí SP.

Slovenka Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste, za Shiffrinovou zaostala o 1,07 sekundy. Od pódia ju delila iba desatina.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Petru Vlhovú čaká náročný boj o pódium: V prvom kole dominovala Shiffrinová Zobraziť článok

Shiffrinová zvíťazila suverénne, keď zašla v oboch kolách najlepší čas. Druhá Talianka Federica Brignoneová stratila na víťazku 77 stotín, tretia skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,97). Američanka tak vo veku 27 rokov vyrovnala Vonnovej zápis, absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý vyhral počas svojej kariéry 86 pretekov SP.

„Pred druhou jazdou som bola nervózna. Všetci mi pripomínali, že mám šancu na rekord. Ja som chcela len dobre jazdiť. Nemôžem tomu uveriť. Podmienky boli výborné, tréneri mi pred 2. kolom hovorili, že sa dá naplno atakovať, tak som o to zabojovala," povedala pre televíziu FIS Shiffrinová, ktorá vybojovala 17. triumf v obrovskom slalome.

 Karola Lipovského (65), dosiaľ svet poznal ako jedného z najvernejších fanúšikov slovenskej cyklistickej hviezdy Petra Sagana (32).
Našej lyžiarskej hviezde pribudol ďalší skalný fanúšik: Za Petrou v Saganovom karavane Zobraziť článok

Druhé kolo na zjazdovke Podkoren prialo Švajčiarke Andree Ellenbergerovej, ktorá poskočila z 29. na konečné 12. miesto. Vlhová predviedla oproti 1. kolu razantnejšiu jazdu, viac pustila lyže a v cieli sa dostala do vedenia, keď dovtedy vedúcej Nórke Mine Fürstovej Holtmannovej nadelila 76 stotín. Napokon sa dokázala posunúť o tri priečky. „S druhým kolom som veľmi spokojná, ale to prvé ma veľmi hnevá. Som z toho taká trochu nešťastná. Chýba mi to prvé kolo, to je celé. Trať bola super, podmienky boli v podstate rovnaké ako v sobotu, druhé kolo bolo trochu mäkšie. Víkend v Kranjskej Gore som si užila, dala som do toho maximum. Ľudia boli úžasní, vytvorili dobrú atmosféru. Škoda, že to dnes nevyšlo," povedala Vlhová, ktorá si oproti sobote (3.) pohoršila o jedno miesto.

Z vedúcej pozície ju zosadila až Gutová-Behramiová. Súboj o víťazstvo sa nevydaril Grenierovej, ktorá doplatila na viaceré chyby, Brignoneová naopak svoju pozíciu potvrdila. Shiffrinová tlak zvládla, od úvodu atakovala bránky, neustále zvyšovala svoj náskok a v cieli bol z toho senzačný čas i vyrovnaný ženský rekord.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});