Petru Vlhovú čaká náročný boj o pódium: V prvom kole dominovala Shiffrinová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po 1. kole nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára usadila na siedmom mieste.
  • Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po 1. kole nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára usadila na siedmom mieste.

V slovinskej Kranjskej Gore zaostávala po odjazdení elitnej pätnástky pretekárok za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 87 stotín sekundy. Druhá bola s odstupom 24 stotín Talianka Federica Brignonenová, na priebežnej tretej pozícii figurovala sobotňajšia víťazka Valerie Grenierová z Kanady (+0,39).

 Karola Lipovského (65), dosiaľ svet poznal ako jedného z najvernejších fanúšikov slovenskej cyklistickej hviezdy Petra Sagana (32).
Našej lyžiarskej hviezde pribudol ďalší skalný fanúšik: Za Petrou v Saganovom karavane Zobraziť článok

Trať bola oproti sobotnému obráku menej zavretá. Súťaž rázne rozbehla Shiffrinová štartujúca s jednotkou. Líderka SP, ktorá útočila na svoje 82. víťazstvo a vyrovnanie ženského rekordu krajanky Lindsey Vonnovej, predviedla plynulú, dynamickú jazdu bez zaváhaní. Ďalšie pretekárky sa radili za ňu, vrátane Vlhovej. Slovenka so štartovým číslom 4 strácala na treťom medzičase 1,01 sekundy, až dolu pustila viac lyže a dokázala manko skresať na 87 stotín. Zaradila sa na priebežnú tretiu pozíciu, neskôr ju predbehli ešte štyri pretekárky. „Nešla som až tak čisto, ako sa dalo ísť. Sneh bol veľmi agresívny, príliš som driftovala. Celú trať som zastavovala. Nevyšlo to, uvidíme, ako sa mi bude dariť v 2. kole. Trať bola tvrdšia ako včera, podmienky sú veľmi dobré," uviedla Vlhová pre JOJ Šport.

K Shiffrinovej sa dokázali priblížiť len Brignonenová a Grenierová. Kanaďanka na trati, ktorú staval jej tréner, išla opäť agresívne, ale dopustila sa niekoľkých menších chýb. Ďalšie lyžiarky strácali už výraznejšie, štvrtá bola vedúca žena priebežnej klasifikácie disciplíny Marta Bassinová (+0,73), pred Vlhovú sa dostali ešte Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,77) a Švédka Sara Hectorová (+0,85). Druhé kolo bolo na programe od 12.30 h.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});