Brankár Vegas predviedol famózny zákrok: Raketový semafor nemal chybu

Hokejisti Vegas Golden Knights zvládli duel na ľade St. Louis Blues, keď vyhrali 2:1 po predĺžení.
  • Zdroj: SITA/AP

FOTOGALÉRIA: Logan Thompson

Domáci tak nevyužili príležitosť stiahnuť stratu na súpera v boji o druhú voľnú kartu v Západnej konferencii. Víťazný gól strelil po 49 sekundách extračasu Jonathan Marchessault.

Útočník Dalibor Dvorský sa stal najlepším európskym hráčom kanadskej juniorky, keď nazbieral 88 bodov a skončil na 13. mieste. Pred ním boli už len zámorskí hokejisti.
Naša hokejová hviezda v zámorí: Odrovnal cudzincov a vytvoril aj rekord! Zobraziť článok

Vegas je na Západe na ôsmom mieste s 85 bodmi a zápasom k dobru oproti St. Louis, ktoré má na konte 80 bodov. Víťazný gól v St. Louis strelil Marchessault len devätnásť sekúnd po neúspešnom trestnom strieľaní v podaní domáceho Pavla Bučneviča.

Veľkú zásluhu na výhre Vegas má brankár Logan Thompson (27). Mal 31 úspešných zákrokov, keď ho dokázal prekonať iba Brandon Saad. Thompson sa tak stal druhým brankárom po Fleurym, ktorý vychytal v drese Vegas dve sezóny s 20 výhrami.

Kanadský hokejista Clayton Kirichenko predviedol krásne športové gesto v duchu fair-play.
Toto sa len tak nevidí: Parádne fair-play gesto je hitom internetu Zobraziť článok

Najdôležitejší zákrok mal Thompson v predĺžení. V trestnom strieľaní sa na neho rútil Bučnevič, Thompson však predviedol raketový semafor.