Slafkovský bodoval v siedmom zápase po sebe, Nemec ukončil čakanie na ďalší zápis

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) prispel jednou asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Seattlu 5:1 v nočnom zápase NHL.

FOTOGALÉRIA: NHL

Bodoval v siedmom zápase po sebe a ziskom 39. bodu vyrovnal klubový rekord hráča do 20 rokov zo sezóny 1974/1975). Asistenciou sa na víťazstve svojho tímu podieľal aj obranca Šimon Nemec, ktorý prispel k triumfu New Jersey na ľade New Yorku Islanders 4:0. Ukončil tým päťzápasové čakanie na zápis do kanadského bodovania.

Michalovce sú len od krôčik od postupu.
Michalovce pokračujú v spanilej jazde: Zvolenu nedali šancu ani v treťom zápase Zobraziť článok

Nemec nastúpil v tretej obrannej dvojici s Brendanom Smithom a na ľade strávil 14:51 min. - najmenej od vstupu do NHL začiatkom decembra. Do štatistík si pripísal aj 2 plusové body a 2 trestné minúty. V 2. tretine vybojoval puk v pásme súpera a po krátkom úniku pred bránku pripravil gólovú pozíciu Alexandrovi Holtzovi, ktorý zvýšil na priebežných 0:3.