Svitko v 3. etape opäť v TOP 10: V celkovom poradí si polepšil

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko (41) obsadil v pondelkovej 3. etape Rely Dakar ôsmu priečku a v celkovej klasifikácii poskočil ...
  • Zdroj: fb/StefanSvitkoFanclub

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko (41) obsadil v pondelkovej 3. etape Rely Dakar ôsmu priečku a v celkovej klasifikácii poskočil zo šestnásteho na 13. miesto. Za víťazom etapy Pablom Quintanillom z Čile zaostal o 6:50 min, na čele celkovej klasifikácie je naďalej Ross Branch z Botswany.

FOTOGALÉRIA: Štefan Svitko

Na jazdcov čakalo v pondelok celkovo 733 km so špeciálom dlhým 438 km. Na trati z Al-Duwadimi do Al-Salamiya dosiahol Quintanilla čas 4:37:42 h, druhý skončil Joan Barreda Bort zo Španielska (+1:38) a tretí Argentínčan Kevin Benavides (+1:46).

Svitko sa pripravuje už na pätnásty štart na Rely Dakar.
Slováci na Rely Dakar zažiarili: Svitko aj Varga na fantastických priečkach! Zobraziť článok

Slovenský štvorkolkový pretekár Juraj Varga.
Roman Varga o vstupe na Rallye Dakar: Pravé preteky sa začínajú až zajtra Zobraziť článok

Branch má na čele po tretej etape náskok 4:11 min pred Josem Ignaciom Cornejom Florimom z Čile, tretí je priebežne Američan Ricky Brabec s mankom 5:08. Svitko zo Slovnaft Rally Teamu zaostáva za lídrom o 44:30 min.