Sagan začal sezónu v Argentíne: V záverečnom špurte nemal ideálnu pozíciu

Slovenský cyklista Peter Sagan (32) skončil v úvodnej etape pretekov Vuelta a San Juan na siedmom mieste.
  • Zdroj: facebook

Záverečný šprint vyšiel najlepšie Írovi Samovi Bennettovi z tímu Bora-Hansgrohe. Sagan sa v záverečnom špurte zavesil za favoritov, napokon však nie príliš z ideálnej pozície prišiel do cieľa na siedmom mieste.

Trojnásobný svetový šampión štartuje v Argentíne na Vuelta a San Juan po tretí raz. V prvej etape, ktorá merala 144 km, skončil druhý Dán Mørkøv, tretí bol Talian Nizzolo.

Podujatie má na programe ešte šesť etáp. Pondelková druhá etapa prinesie 202 kilometrov a aj náročne stúpanie prvej kategórie.

Výsledky:

1. Sam Bennett (Ír./Bora-Hansgrohe) 3:19:16, 2. Michael Mørkøv (Dán./Soudal-QuickStep), 3. Giacomo Nizzolo (Tal./Izrael-Premier Tech), ... 7. Peter SAGAN (SR/TotalEnergies) všetci rovnaký čas.