Nemec ani Slafkovský nehrali: Tatar s New Jersey oslavoval víťazstvo

Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad Anaheimom Ducks 6:2.
  • Zdroj: SITA

V ich drese nastúpil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral 14:48 minút a zaznamenal dve strely na bránku a jeden mínusový bod. Šimon Nemec bol opäť len zdravý náhradník. Za Montreal, ktorý vyhral vo Philadelphii 4:3, nenastúpil zranený Juraj Slafkovský.

New Jersey prerušilo sériu štyroch prehier a vrátilo sa na čelo Východnej konferencie. Na konte má 14 bodov, no druhí New York Rangers len o jeden menej, pričom majú až štyri zápasy k dobru. Devils rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly, dva z nich Stefan Noesen. Hráči Colorada zdolali Ottawu 5:4 a dosiahli piate víťazstvo v sérii, úvodné štyri duely novej sezóny pritom prehrali.

Výsledky:

Detroit - Edmonton 2:3 pp

Góly: 4. Compher (Kane, Copp), 30. Copp (Petry, Kane) – 29. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 51. Bouchard (Draisaitl, Ekholm), 61. Draisaitl (Ekholm, McDavid)

New Jersey - Anaheim 6:2

Góly: 22. J. Hughes (Meier, Mercer), 25. Noesen (Kovacevic, Siegenthaler), 38. Noesen (Bratt, Hamilton), 39. Cotter (Mercer, Siegenthaler), 42. Hischier (Hamilton), 60. Haula (Palát, Dillon) – 5. McGinn (Terry, R. Strome), 54. R. Strome (Fowler, C. Gauthier)

Philadelphia - Montreal 3:4

Góly: 18. Sanheim (Poehling, Hathaway), 58. Sanheim (Farabee, Deslauriers), 59. Konecny (Tippett, Sanheim) – 11. Suzuki (Dach, Struble), 25. Gallagher (Mailloux, Josh Anderson), 33. Caufield (Suzuki, Matheson), 37. J. Evans (Gallagher, Savard)

Colorado - Ottawa 5:4

Góly: 20. Kovalenko (Mittelstadt, MacKinnon), 40. Manson (Mittelstadt), 54. L. O'Connor (Mittelstadt, Girard), 56. Colton, 59. MacKinnon (Rantanen) – 50. B. Tkachuk (Kleven, Cousins), 52. Cousins (B. Tkachuk, Stützle), 57. Giroux (Batherson, Chabot), 60. Giroux (Norris, Sanderson)

Do New Jersey sa vrátil po ročnej pauze.
Nemec ani Slafkovský nehrali: Tatar s New Jersey oslavoval víťazstvo Zobraziť článok