Šok na úkor HC Košice, Spišiaci zvýšili svoje vedenie v extralige

HC Košice na domácom ľade šokujúco prehrali s nováčikom zo Žiliny. Spišská Nová Ves si po výhre v Poprade upevnila svoje postavenie extraligového ...
  • Zdroj: TASR/František Iván

HC Košice na domácom ľade šokujúco prehrali s nováčikom zo Žiliny. Spišská Nová Ves si po výhre v Poprade upevnila svoje postavenie extraligového lídra.

HC Košice - DOXXbet Vlci Žilina 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 29. Jääskeläinen (Gildon, Pollock), 60. Pollock (Chovan, Petráš) - 17. Kolenič (Koyš, Jones), 24. Walega (Galamboš, Fejes), 36. Fejes (Walega, Holenda). Rozhodcovia: Novák, Krajčík - Knižka, Tvrdoň, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Gildon (Koš.) 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3171 divákov

Košice: Janus - Teves, Deyl, Ferenc, Gildon, Bartoš, Šedivý - Mikúš, Krivošík, Martel - Jääskeläinen, Pollock, Petráš - Bartánus, Chovan, Repčík - Šimun, Havrila, Rogoň
Žilina: LaCouvee - Djakov, Tourigny, Pobežal, Miller, Holenda, Gachulinec - Kolenič, Jones, Koyš - Fejes, Walega, Mucha - Varga, Galamboš, Beták - Mráz, Šmida, Melcher

Hokejisti DOXXbet Vlci Žilina zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 v nedeľňajšom zápase Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po štyroch prehrách a zároveň prvé na ľade súpera v prebiehajúcej sezóne. V tabuľke sa na deviatom mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Zvolenu, oba tímy majú po 18 bodov. Košičania prehrali po troch víťazstvách po sebe a prvýkrát v sezóne nebodovali na domácom ľade.

Dvomi bodmi za asistenciu a gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, sa prezentoval kanadský útočník Hunter Fejes, ktorý v uplynulých dvoch sezónach pôsobil práve v Košiciach. Bol to pre neho prvý dvojbodový zápas v sezóne.

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 12. Calof (Cracknell) – 52. Hannoun (Majdan, Mitens), 53. Žiak (Myklucha, Andrusiak), 59. Vandas (Myklucha, Ališauskas). Rozhodcovia: Rojík, Crman – Orolin, Tichý, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3888 divákov.

Poprad: Belányi – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Nauš – Murphy, Suchý, Centazzo – Giľák, Šiška, Kundrik – Mlynarovič, Török, Paločko

Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Rapáč, Ford, Majdan – Harper, Hannoun, Kestner – Števuliak, Myklucha, Andrusiak – Vandas, Drábek, Džugan – Danielčák

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na ľade Popradu 3:1. Vďaka triumfu majú na čele tabuľky už sedembodový náskok pred priebežne druhými Košicami, ktoré nestačili doma na Žilinu. "Kamzíci" prehrali druhý duel v rade a sú na 7. priečke.

Popradčania sa dostali do vedenia v 12. minúte počas presilovej hry, keď Cracknell našiel pred bránou Calofa, ktorý prekonal Mitensa pomedzi betóny. Hostia však v tretej tretine za 36 sekúnd výsledok otočili. Najprv Hannoun prestrelil pomedzi nohy Belányiho a Žiak namieril presne od modrej čiary. V závere ešte upravil výsledok Vandas strelou do prázdnej bránky.

HKM Zvolen – HK Nitra 3:4 pp (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Olson (Hecl), 8. Viedenský (Marcinek, Zuzin), 26. Hecl (Robertson) – 9. Auk (Cotton), 17. Stacha (Camara), 52. Pobežal (Buček), 61. Cotton. Rozhodcovia: Jobbágy, Orolin – Tomáš, Bogdaň, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Hrnka (Nitra) 5 min.+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 2067 divákov.

Zvolen: Boľo – Stránský, Halbert, Bindulis, Robertson, Sládok, Oligny, Hudec – Hecl, Olson, Kudrna – Bondra, Sheehy, Mišiak – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Macek, Senčák, Lunter – Gron
Nitra: Aittokallio – Lisý, Mezei, Cotton, Auk, Vitáloš, Stacha – Bajtek, Hrnka, Buček – Ritchie, Gill, Camara – Lacka, Bubela, Jackson – Csányi, Pobežal, Okoličány – Bačo

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal po 20 sekundách extračasu obranca Alex Cotton. Úradujúci majster tak nadviazal na predchádzajúci triumf proti Popradu a potvrdil 5. miesto v tabuľke. Zvolenčania prehrali druhýkrát za sebou a sú na 8. priečke.

Domácim vyšiel úvod a viedli po góloch Olsona a Viedenského, no hostia zmazali dvojgólový náskok zásluhou Auka a Stachu. V 26. minúte sa Zvolen dostal opäť do vedenia, keď si strelu Hecla stečoval do vlastnej siete Cotton. Nitra však v tretej tretine vyrovnal po presnom zásahu Pobežala a v predĺžení zaradili triumf hostí za dva body Cotton.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Michalčin (Voyer, Boucher), 35. Boucher (Voyer, Michalčin) – 30. Daugavinš (Svitana, Rockwood). Rozhodovali: Štefik, Snášel ml. – Pribula, Hercog, vylúčení na 2 min.: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2167.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, L. Kozák, Žabka – Adams, Wedman, R. Faith – Kukuča, Boucher, Voyer – Výhonský, Petriska, Tomka – Valigura, Čunderlík, Matoušek
Michalovce: Junca – Bodák, Slováček, Meliško, J. Brejčák, Drgoň, Kulda – Daugavinš, Johnson, Fominych – Svitana, Rockwood, Krastenbergs – A. Varga, M. Valach, Michnáč – Vašaš, Solenský, Kabáč

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 15. kole Tipos extraligy Michalovce 2:1 a pripísali si druhú výhru v rade. Zemplínčania nenadviazali na víťazstvo v Nových Zámkoch a prehrali tretí duel z posledných štyroch.

V prvej tretine mali viac šancí domáci, ale vedenia sa ujali až 17 sekúnd pred prestávkou po vyhratom buly a tvrdej rane Michalčina od modrej. V strednom dejstve aktívnejší hostia vyrovnali v presilovke po teči Daugavinša, lenže Bystrica išli znovu do vedenia, keď puk pretlačil do bránky v neprehľadnej situácii Boucher. V tretej tretine gól nepadol, keď tím spod Urpína nevyužil presilovku o dvoch hráčov a Michalovce sa nepresadili v záverečnej hre bez brankára v šestici.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 36. Hoelscher (Golian, Kubka) - 12. Josling (Krajč), 18. Hudec (Krajčovič, Bortňák). Rozhodcovia: Hronský, Žák - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4882 divákov

Slovan: Godla - Brincko, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Fabuš - Pecararo, Hoelscher, Ortega - Bakoš, Egle, Pánik - Takáč, Bjalončík, Minárik - Dudáš, Preisinger, Lukošik - Kukumberg
Trenčín: Valent - Cardwell, Macejko, Hatala, Schmiemann, Bokroš, Laurenčík, Bečár - Green, Stapley, Leskinen - Josling, Krajč, Baláž - Hudec, Sojčík, Ahl - Maruna, Bortňák, Krajčovič - Tomík

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade Slovana Bratislava 2:1 v nedeľňajšom zápase 15. kola Tipos extraligy. Po štvrtom víťazstve v sezóne sa bodovo odpútali od posledného tímu tabuľky Nových Zámkov, na ktoré majú trojbodový náskok. Slovan prehral v treťom zápase po sebe a na priebežnej 6. priečke má 24 bodov.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 7. Gerlach (Ranford, Quince), 33. Chmielewski (Réway, Foote), 38. Chmielewski (Réway), 58. Quince (Gerlach, Avcin), 60. Žitný. Rozhodcovia: Klejna, Goga - D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 877 divákov.

Liptovský Mikuláš: Surák - Foote, Lalík, Jendroľ, Ullman, Štrbáň, Mezovský - Gerlach, Quince, Ranford - Réway, Sukeľ, Avcin - Vojtech, Uhrík, Chmielewski - Nespala, Vankúš, Šandor - Žitný

Nové Zámky: Grande - Komuls, Maalahti, Lalonde, Roman, Luža, Semaňák, Chatrnúch - Golod, Slovák, Ducharme - Kováč, Ondrušek, Hamaliuk - Karaffa, Linet, Handlovský - Ružek, Géci, Kodhaj

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HC Nové Zámky 5:0 v nedeľňajšom zápase 15. kola Tipos extraligy. Upevnili si pozíciu na priebežnom 10. mieste, na ktorom majú 15 bodov. Hostia prehrali tretí duel po sebe a naďalej sú na poslednom 12. mieste s 9 bodmi. Brankár Filip Surák dosiahol svoje prvé čisté konto v sezóne a tretie v extraligovej kariére.