San José v tejto sezóne stále bez víťazstva, zo súboja slovenských obrancov vyšiel lepšie Černák

Hokejisti Winnipegu nenašli ani v ôsmom stretnutí nového ročníka NHL premožiteľa, v noci na nedeľu zvíťazili v Calgary 5:3.

Za domácich nastúpil aj slovenský útočník Martin Pospíšil, no do kanadského bodovania sa nezapísal. V Tampe sa stretli dvaja slovenskí obrancovia, viac dôvodov na radosť mal domáci Erik Černák, ktorého Lightning zdolali Washington s Martinom Fehérvárym 3:0.

Víťazný gól Jets v Calgary strelil necelé štyri minúty pred koncom Cole Perfetti. Winnipeg sa stal deviatym tímom v histórii NHL a štvrtým kanadským, ktorý vyhral osem úvodných duelov ročníka. "Cítime sa dobre, víťazstvá nám dodávajú silu. Sú ešte veci, kde sa chceme zlepšiť, ale s našou hrou sme veľmi spokojní. Je dôležité, že dokážeme nájsť cestu za víťazstvom a chceme sa na tejto vlne udržať čo najdlhšie," povedal pre nhl.com útočník Jets Adam Lowry, ktorý zaznamenal dve asistencie.

Gól a asistenciu zaznamenal Kyle Connor, ktorý bodoval v každom z ôsmich duelov a spolu nazbieral 10 bodov (6+4). Sezónny debut po zranení absolvoval v drese “plameňov” Jegor Šarangovič, ktorý vytlačil Pospíšila z krídla prvého útoku. Slovenský hokejista sa vrátil na pozíciu centra tretej formácie, na ľade bol necelých 11 minút, mal plusový bod a raz bol na trestnej lavici.

V súboji slovenských obrancov uspel Černák, Tampa Bay ukončila Washingtonu päťzápasovú víťaznú sériu a vyhrala 3:0. Brankár Andrej Vasilevskij zlikvidoval 32 striel a zaznamenal premiérový shutout v sezóne. Prvý gól v NHL strelil Conor Geekie, Nikita Kučerov mal asistenciu a bodoval aj v ôsmom zápase sezóny. Černák strávil na ľade 20 minút a 20 sekúnd a zaznamenal dva plusové body.

Na tvári Danky Bartekovej v jej veľký deň nemohol chýbať široký úsmev.
Emóciami nabitá svadba Bartekovej: Úsmevy na tvárach známych športovcov či dojatí rodičia! Zobraziť článok

Fehérváry v drese Capitals odohral 19:38 minúty a zapísal si mínusku. Hráči Lightning si pripísali piaty triumf v sezóne a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. "V druhej tretine nás trochu ohli, ale nezlomili sme sa a išli sme do vedenia. Potom sme dali dva rýchle góly na začiatku tretej a otupili sme ich snahu," povedal tréner “bleskov” Jon Cooper.

Sean Couturier nazbieral päť bodov, keď k hetriku pridal dve asistencie a pomohol Philadelphii k víťazstvu nad Minnesotou 7:5. Flyers vyhrali prvýkrát v riadnom čase a zastavili sériu šiestich prehier, Wild vyšli bodovo naprázdno prvýkrát v sezóne. Couturier skóroval prvýkrát od februára. “Mal som šance, ale chýbalo mi šťastie. Dnes to tam padalo,” povedal muž duelu. Produktívny cečer zažil aj Travis Konecny (1+4). Päť bodov v drese Flyers zaznamenal naposledy Jakub Voráček (10. októbra 2018).

Buffalo zdolalo Detroit 5:3 a natiahlo víťaznú sériu na tri zápasy. Tage Thompson strelil dva góly a pridal aj asistenciu. “Králi” z Los Angeles zdolali Utah 3:2, všetky góly Kings strelili obrancovia. Skóre otvoril Brandt Clarke a potom dvakrát skóroval Joel Edmundson, ktorý zažil prvý viacgólový večer vo svojom 537. zápase v profilige.

Brad Marchand si otvoril strelecký účet v sezóne, keď v predĺžení rozhodol o víťazstve Bostonu nad Torontom 4:3. David Pastrňák po veľkej chybe Austona Matthewsa poslal puk kapitánovi Bruins a ten na dvakrát prekonal Anthonyho Stolarza. "Už predtým som mal dve veľké šance a nepremenil som ich. Našťastie to napokon vyšlo," povedal Marchand, ktorý sa stal tretím hráčom histórie s 20 gólmi v predĺžení. Alex Ovečkin ich dal 26 a Sidney Crosby 20.

Vicemajster sveta z roku 1998 Zé Carlos
Brazília v šoku: Zomrel spoluhráč Ronalda, Rivalda či Roberta Carlosa! Zobraziť článok

Montreal stále bez zraneného Juraja Slafkovského zdolal St. Louis 5:2, gólom a asistenciou k úspechu pomohol Kirby Dach, ktorý skóroval v NHL prvýkrát od 23. marca 2023. Jonathan Quick (32 zákrokov) vychytal víťazstvo NY Rangers nad Anaheimom 2:1. Za domácich mal jednu asistenciu Artemij Panarin, ktorý bodoval vo všetkých ôsmich dueloch novej sezóny. Obhajcovia Stanley Cupu z Floridy prehrávali na ľade NY Islanders 0:3, ale napokon vyhrali 6:3. Tromi bodmi prispel k obratu Matthew Tkachuk (2+1), prvý gól v profilige strelil Mackie Samoskevich.

Nashville sa po zlom štarte zobúdza, o treťom víťazstve za sebou rozhodol v predĺžení Jonathan Marchesaault a Predators zdolali Columbus 4:3. Pittsburgh viedol vo Vancouveri 3:0, ale napokon prehral 3:4 a natiahol sériu neúspechov na päť zápasov. Prvý gól v sezóne strelil trápiaci sa švédsky útočník Canucks Elias Pettersson, Vancouver vyhral štvrtýkrát v rade. Deviatu prehru v sezóne zaznamenal najslabší tím NHL San Jose, “žraloci” podľahli vo Vegas domácim Golden Knighs 3:7.

William Karlsson prispel k víťazstvu pri svojom sezónnom debute gólom a asistenciou. "V našej šatni nenájdete šťastného človeka. Frustrácia, hnev... je to ťažké," povedal tréner San Jose Ryan Warsofsky. Dallas zdolal Chicago 4:2, Blackhwaks prehrali štvrtýkrát za sebou. Sériu víťazstiev natiahli na tri hráči Caroliny, keď uspeli v Seattli 4:1.

NHL - sumáre:
Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Góly: 5. Zucker (Thompson, Dahlin), 12. Thompson (Peterka, Dahlin), 24. Thompson (Dahlin), 36. Byram (Power, Cozens), 60. Quinn - 15. DeBrincat (Seider, Raymond), 24. Rasmussen (Seider, Edvinsson), 32. Raymond. Brankári: Luukkonen - Lyon, strely na bránku: 39:25.

Michal Krištof bol pred odchodom do KHL pravidelne nominovaný na reprezentačné zrazy.
Krištof reaguje na svoj odchod z Ruska: Celé to bolo úplne inak! Zobraziť článok

Philadelphia Flyers - Minnesota Wild 7:5 (2:0, 1:3, 4:2)
Góly: 2. Couturier (Ristolainen, Konecny), 4. Seeler (Konecny, Mičkov), 39. Mičkov (Couturier, Tippett), 45. Konecny (Frost, Tippett), 49. Couturier (Konecny, Seeler), 58. Ristolainen (Couturier, Konecny), 59. Couturier (Cates, Sanheim) - 35. Faber (Kaprizov, Eriksson Ek), 36. Foligno (Chisholm), 40. Eriksson Ek (Kaprizov, Boldy), 43. Foligno (Bogosian, Brodin), 54. Middleton. Brankári: Ersson - Gustavsson, strely na bránku: 23:26.

Los Angeles Kings - Utah Hockey Club 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 28. Clarke (Kempe, Fiala), 34. Edmundson (Kopitar, Byfield), 42. Edmundson (Kempe, Clarke) - 36. Keller (Sergačov, Schmaltz), 50. Cooley (Kesselring, Guenther). Brankári: Kuemper - Ingram, strely na bránku: 23:25.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 4:3 pp (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 23. Pastrňák (Marchand, Zacha), 33. Brazeau (Frederic, Poitras), 34. Kastelic (Beecher, Koepke), 63. Marchand (Pastrňák) - 21. Knies (Matthews, Marner), 28. Rielly (Marner, Tanev), 59. Matthews (Marner, Tavares). Brankári: Swayman - Stolarz, strely na bránku: 34:23.

Calgary Flames - Winnipeg Jets 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Góly: 1. Backlund (Bahl, Zary), 38. Andersson (Kuzmenko), 45. Kadri (Kuzmenko) - 2. Ehlers (Connor, Morrissey), 18. Connor (Lowry, Pionk), 42. Samberg (Pionk, Appleton), 57. Perfetti (Niederreiter, Namestnikov), 59. Appleton (Niederreiter, Lowry). Brankári: Wolf - Comrie, strely na bránku: 29:35.

Montreal Canadiens - St. Louis Blues 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
9. Evans (Armia, Savard), 22. Dach (Suzuki, Matheson), 35. Newhook (Dach, Matheson), 46. Caufield (Suzuki, Hutson), 57. Armia (Dvorak, Evans) - 22. Parayko (M. Joseph, Suter), 25. Neighbours (Saad, Schenn). Brankári: Montemberault - Binnington, strely na bránku: 26:31.

DAC sa v Európe dlhodobo nedarí.
Dunajská Streda v kríze: Po odchode Škrtela facka od Košíc Zobraziť článok

New York Rangers - Anaheim Ducks 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 45. Lindgren (Lafreniere, Panarin), 52. Cuylle (Kakko, Chytil) - 53. Zellweger (Carlsson, Terry). Brankári: Quick - Dostál, strely na bránku: 32:33.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 26. Chaffee (Paul, Eyssimont), 43. Point (Kučerov), 44. Geekie (Cirelli, Hagel). Brankári: Vasilevskij - Lindgren, strely na bránku: 21:32.

New York Islanders - Florida Panthers 3:6 (3:1, 0:2, 0:3)
Góly: 2. Cholowski (Cizikas), 7. Palmieri (Pulock, Cyplakov), 12. Nelson (Cyplakov, Palmieri) - 14. Reinhart (Luostarinen, Lundell), 27. Tkachuk (Verhaeghe), 39. Samoskevich (Kulikov, Knight), 47. Bennett (Tkachuk, Mikkola), 50. Tkachuk (Boqvist, Lundell), 58. Forsling. Brankári: Varlamov - Knight, strely na bránku: 28:28.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 10. Dadonov (Lindell), 35. Benn (Heiskanen, Harley), 49. Duchene (Stankoven, Heiskanen), 60. Duchene (Seguin) - 50. Donato (Smith, Maroon), 55. Bedard (Maroon, Allan). Brankári: Oettinger - Mrázek, strely na bránku: 30:24.

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 31. Forsberg (O'Reilly), 41. Smith (McCarron), 45. Carrier (L'Heureux), 62. Marchessault (Skjei) - 24. Marčenko (Fantilli, Johnson), 27. Aston-Reese (Olivier), 44. Werenski (Labanc, Kuraly). Brankári: Wedgewood - Tarasov, strely na bránku: 33:28.

Seattle Kraken - Carolina Hurricanes 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 51. McCann (Beniers) - 5. Svečnikov (Nečas, Jarvis), 37. Drury (Blake, Burns), 56. Jarvis (Martinook, Slavin), 59. Orlov. Brankári: Daccord - Andersen, strely na bránku: 19:39.

Slovenská strelkyňa Danka Barteková.
Veľký deň Danky Bartekovej: Nevesta prítomným doslova vyrazila dych! Zobraziť článok

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Góly: 25. Pettersson (Garland, Myers), 25. Sherwood (Blueger, Desharnais), 26. Miller (Boeser), 30. Bains (Sprong) - 8. Beauvillier (Pettersson, Malkin), 22. Rust (Beauvillier, Malkin), 54. Malkin (Rakell, Grzelcyk). Brankári: Lankinen - Nedeljkovic, strely na bránku: 34:24.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Góly: 2. Pearson (Karlsson, Holtz), 4. Eichel (Stone, Pietrangelo), 17. Howden (Hertl, Dorofejev), 32. Karlsson (Pietrangelo), 40. Dorofejev (Theodore, Stone), 52. Stone (Eichel, Barbašov), 58. Howden (Dorofejev, Hertl) - 31. Granlund (Eklund, Ferraro), 40. Sturm, 54. Kunin (Zetterlund). Brankári: Samsonov - Vaněček, strely na bránku: 42:26.

Slováci v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 20:20 0 0 0 +2 0 2
Martin Fehérváry (Washington)        19:38 0 0 0 -1 0 0
Martin Pospíšil (Calgary) 10:53 0 0 0 +1 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Martin Škrtel
Kamarát o konci Škrtela v DAC: Mal veľa práce a kancelária mu nevoňala Zobraziť článok