Slovanisti nechápali, čo sa deje: Barani sa postarali o šialený obrat

Piatkové 14. kolo Tipos Extraligy nám prinieslo ďalšie atraktívne hokejové divadlo. Najväčšiu dávku pozornosti si pre seba ukradli hokejisti ...
  • Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Piatkové 14. kolo Tipos Extraligy nám prinieslo ďalšie atraktívne hokejové divadlo. Najväčšiu dávku pozornosti si pre seba ukradli hokejisti Banskej Bystrice, ktorí sa postarali o neuveriteľný obrat v zápase s HC Slovan Bratislava.

FOTOGALÉRIA: Slovanisti nechápali, čo sa deje: Barani sa postarali o šialený obrat

Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zvíťazili v 14. kole Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 6:4, hoci v tretej tretine prehrávali 1:4. Štyrmi gólmi sa blysol domáci Wedman.

V tíme spod Urpína je rozsiahla maródka, pre otras mozgu nenastúpil útočník Šoltés, na poslednú chvíľu sa však zrealizovala výmena medzi Zvolenom, keď k Bystričanom zamieril útočník Kukuča a odišiel obranca D. Stránsky. Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a ujali sa vedenia pohotovou strelou z uhla v podaní Pecarara.

V druhej tretine pretavili prevahu v presilovke po tvrdej strele Bakoša spoza kruhu. Následne domáci prepli na vyššie obrátky a v tretej tretine vyrovnali štyrmi gólmi Wedmana z 1:4 na 4:4. Víťazný gól strelil v 58. minúte v presilovke Scarlett a poistku do prázdnej bránky pridal sekundu pred koncom Adams. Slovan prehral druhý duel za sebou.

HC MONACObet Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 6:4 (0:1, 0:1, 6:2)
Góly: 41. Wedman (R. Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (R. Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams – 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian). Rozhodovali: T. Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2372 divákov.

hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to pre fanúšikov výborný zápas so šťastným koncom pre nás. Dve tretiny nám nešli absolútne nohy, Slovan bol lepší, rýchlejší, mal viac z hry. My sme sa nedostávali do šancí. Podstatné bolo, že v tretej tretine sme za stavu 1:4 dali dve rýchle góly a to nás nakoplo. Do varu sa dostali diváci a na vlne pozitívnej emócie sme to uhrali. Súper začal byť nervózny a my sme si pomohli aj presilovkami.

Wedmanova lajna bola vynikajúco, tá pre nás zápas vyhrala. Do ďalších duelov však budeme potrebovať dvadsať hráčov, nie šiestich, siedmich. Hostia boli väčšinu zápasu lepší, my nemáme jednoduché obdobie, takže za tieto tri body sme veľmi vďační. Bolo to aj o charaktere, že chalani nič nevypustili ani za trojgólového manka. V tom je hokej krásny, že sa dá zmazať a tešiť sa napokon z víťazstva."

Peter Oremus, tréner Slovana: "My sme takmer 50 minút hrali to, čo sme chceli hrať. Potom sme dostali riadnu príučku, lebo predbránkový priestor sme nemali absolútne pokrytý a odtiaľ nám popadali góly. Bystrica odtiaľ skórovala a zápas tak posledných desať minút zvládla. Takéto veci asi človek musí zažiť, ale stávať sa nemôžu.

Nemali sme pokrytý predbránkový priestor, to boli hrozné veci, čo sa tam udialo. Následne už naša hra nebola taká, ako sme si predstavovali. Hrali sme uplynulých sedem zápasov z ôsmich vonku a s bodovým ziskom nevládne spokojnosť. Mančaft musíme ešte konsolidovať, dostať ho do nejakej fazóny a na to treba čas. Čo sa týka kádra, musím si nejaké veci rozobrať s vedením klubu."

Hokejisti HK Spišská Nová Ves porazili nováčika DOXXbet Vlci Žilina 2:0. Na čele tabuľky si udržali štvorbodový náskok pred priebežne druhými Košicami. Spišiaci tým zároveň predĺžili víťaznú sériu na domácom ľade, ktorá od začiatku sezóny trvá už sedem zápasov.

O ich góly sa postarali najproduktívnejší hráč a zároveň aj najlepší strelec súťaže Zack Andrusiak a Josh Kestner. Brankár Mareks Mitens si udržal prvé čisté konto v slovenskej extralige. Žilinčania prehrali vo štvrtom zápase za sebou.

HK Spišská Nová Ves - DOXXbet Vlci Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Andrusiak (Ford, Kestner), 28. Kestner (Harper). Rozhodcovia: J. Konc ml., Jobbágy - Vyšný, Tichý, vylúčení: 9:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2512 divákov.

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Dukla Trenčín vysoko 7:1. Za presvedčivým výsledkom vykročili už v 19. sekunde, keď skóroval Joona Jääskeläinen, ktorý napokon nazbieral tri body (2+1).

Hostia strelili svoj jediný gól až za stavu 7:0. Pri presnom zásahu Andreja Hatalu asistoval aj 16-ročný útočník Juraj Jonas Durčo, pre ktorého to bol debut v extralige.

Na snímke sprava tréner Craig  Ramsay, hráči Tomáš Tatar a Adam Sýkora počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Tréner Ramsay nominoval na Nemecký pohár: Do Landshutu aj s dvoma nováčikmi Zobraziť článok

HC Košice - HK Dukla Trenčín 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Góly: 1. Jääskeläinen (Ferenc), 13. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen), 26. Jääskeläinen (Pollock, Krivošík), 27. Chovan (Rogoň, Repčík), 34. Martel (Chovan, Petráš), 50. Petráš (Pollock, Teves), 53. Šimun (Rogoň) - 57. Hatala (Baláž, Ďurčo). Rozhodcovia: Klejna, Snášel - Tvrdoň, Knižka, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3772 divákov.

Dan Ceman, tréner HC Košice: "Bol to pre nás nebezpečný zápas, pretože odkedy nastala v Trenčíne trénerská zmena, odohral veľmi dobré zápasy. Upozornili sme našich hráčov na silu tohto mužstva. Rýchlo sme strelili prvý gól a niekedy je ťažké udržať si koncentráciu a nepoľaviť. Hrali sme však profesionálne a získali sme tri body. Teraz sa už pozeráme na ďalší zápas."

Pavol Mihálik, tréner HK Dukla Trenčín: "Ukázala sa sila Košíc. Prišli sme s nejakými plánmi, no prvý inkasovaný gól ich naštrbil. Keď si zameníme poctivý hokej s hokejom, aký sme predvádzali, tak je výsledok takýto."

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:0. Hostia sa udržali s 27 bodmi na treťom mieste tabuľky, Novozámčania majú na konte iba deväť a sú na poslednej priečke o skóre za Duklou Trenčín.

Michalovce potiahlo gólmi kvarteto legionárov. Presadili sa Renars Krastenbergs, Ondřej Slováček, Ben Johnson a premiérovo v extralige aj lotyšský obranca Arturs Kulda.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 5. Krastenbergs (Svitana), 9. Slováček (Svitana, Bodák), 36. Johnson (Daugavinš), 40. Kulda (Valach). Rozhodcovia: Crman, Goga - Orolin, Frimmel, vylúčenia: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1013 divákov.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3. Liptáci sa vďaka trojbodovému zisku odlepili z dna tabuľky, na ktorom boli spoločne s Duklou Trenčín a Novými Zámkami. Zvolenčania zostali na ôsmej priečke so 17 bodmi.

Hostia v zápase od úvodu doťahovali a darilo sa im to až do stavu 3:3. Rozhodujúci gól strelil v 52. minúte kanadský útočník Brendan Ranford, ktorý zaznamenal aj jednu asistenciu a bilanciu 1+1 si pripísal v uplynulých troch dueloch.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 7. Šandor (Nespala, Vankúš), 21. Quince (Ranford, Foote), 40. Quince (Gerlach, Hraško) 52. Ranford (Quince, Mezovský) – 17. Hecl (Viedenský), 28. Macek (Sheeny), 48. Mišiak (Hecl). Rozhodcovia: Baluška, Štefik - Bogdaň, Pribula, vylúčenia: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 811 divákov.

Hokejisti HK Nitra ukončili negatívnu sériu štyroch prehier na vlastnom ľade. "Corgoni" zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 7:4 a v tabuľke sa s 24 bodmi posunuli na piatu priečku o skóre pred Slovan Bratislava. Popradčania nebodovali po troch víťazstvách za sebou, majú o bod menej a patrí im 7. miesto.

"Kamzíci" pod Zoborom od úvodnej tretiny doťahovali. Na góly Tomáša Hrnku, Jakuba Lacku aj Anthonyho Camaru ešte dokázali reagovať hostia dvoma presnými zásahmi Mateja Giľáka a gólom Aurela Nauša. Rozhodujúce bolo tretie dejstvo, v ktorom sa Nitrania presadili až štyrikrát. Dôležitý bol rýchly gól Miloša Bubelu, ktorý skóroval už po 19 sekundách a definitívne naklonil misky váh na stranu Nitry.

V 50. minúte sa k nemu druhým presným zásahom v dueli pridal Camara, na ktorého ešte reagoval jeho krajan Adam Cracknell, no Popradčania už na body nedosiahli ani v záverečnej hre bez brankára. Inkasovali v nej ešte dvakrát z hokejok Samuela Bučeka a Tomáša Pobežala.

HK Nitra - HK Poprad 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Góly: 5. Hrnka (Stacha, Buček), 19. Lacka (Jackson, Bubela), 30. Camara (Ritchie, Buček), 41. Bubela (Vitaloš), 50. Camara (Cotton), 60. Buček, 60. Pobežal (Lacka) – 11. Giľák (Kundrik), 20. Nauš (Cracknell, Calof), 36. Giľák (Šiška), 53. Cracknell (Mlynarovič, Bourque). Rozhodcovia: Rojík, Krajčík - Hercog, D. Konc ml., vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2576 divákov

hlasy trénerov:

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "V prvom rade je výborné, že sme zvládli domáci zápas pred našimi fanúšikmi. Predtým nám zápasy výsledkovo a ani v niektorých iných veciach nevyšli. Dnes sme od začiatku mali aktivitu, chceli sme sa tlačiť do bránky. Aj keď sa znova vyskytli veci, ktoré by sa nám diať nemali. Dnes pochvala pre špeciálne tímy, lebo v zápasoch predtým nám práve presilovky a oslabenia nezabrali. Ale v tomto zápase to bolo presne naopak."

Todd Bjorkstrand, tréner Popradu: "Ťažko sa mi to hodnotí. Urobili sme príliš veľa chýb. Nitra má dobré ofenzívne mužstvo, ktoré dalo viac gólov ako my. To rozhodlo."