Manchester United v Turecku len remizoval, v Európskej lige sú stopercentné tri tímy

Futbalisti Manchestru United remizovali vo štvrtkovom zápase 3. kola ligovej fázy Európskej ligy na pôde Fenerbahce Istanbul 1:1. Stopercentní ...

Futbalisti Manchestru United remizovali vo štvrtkovom zápase 3. kola ligovej fázy Európskej ligy na pôde Fenerbahce Istanbul 1:1. Stopercentní sú po troch kolách EL hráči Lazia Rím, ktorí sú na čele tabuľky s deviatimi bodmi pred Tottenhamom Hotspur a RSC Anderlecht.

"Červení diabli" viedli v Istanbule od 15. minúty po góle Christiana Eriksena. Krátko po zmene strán dokázal vyrovnať domáci útočník Youssef En Nesyri. Mužstvo z Old Traffordu zaznamenalo tretiu remízu v tohtoročnej edícii EL, bez prehry je naďalej aj Fenerbahce, ktorého kouč Jose Mourinho sledoval duel od 58. minúty iba z tribúny.

Na čele sa udržali hráči Lazia Rím, ktorí zvíťazili na ihrisku Twente Enschede 2:0. Účastník Serie A hral od 11. minúte proti desiatim po tom, čo videl červenú kartu domáci brankár Lars Unnerstall. Ešte pred prvou prestávkou rozhodol duel Pedro Rodriguez a triumf "biancocelesti" poistil v 87. minúte Gustav Isaksen.

Hráči Viktorie Plzeň remizovali na ihrisku gréckeho PAOK Solún 2:2. Tretí tím uplynulého ročníka českej najvyššej súťaže stratil v závere stretnutia dvojgólové vedenie. Domáci dokázali potrestať vylúčenie Sampsona Dweha a po góloch Tarika Tissoudaliho a Rahmana Babu získali svoj prvý bod v tomto ročníku. Český zástupca má na konte tri remízy, od 60. minúty hral v drese hostí aj slovenský krídelník Erik Jirka. Prvú prehru v novom ročníku zaznamenal český vicemajster Slavia Praha. "Zošívaní" prehrali v španielskom Bilbau 0:1 po góle Nica Williamsa.

Bez prehry je naďalej Ajax Amsterdam. Najúspešnejší holandský klub triumfoval na pôde FK Karabach 3:0. Výrazne k tomu dopomohlo, že domáci hrali od 15. minúty bez vylúčeného Julia Romaa. Početnú výhodu využil po polhodine hry Kenneth Taylor, ku ktorému sa v závere pridali Wout Weghorst a Chuba Akpom. Ajax má po troch dueloch na konte sedem bodov.

Rovnaký počet má aj Eintracht Frankfurt, ktorý po remíze a víťazstve potvrdil úlohu favorita s lotyšským RFS Riga, zdolal ho 1:0 gólom Huga Larssona. Identickú bilanciu má aj dánsky FC Midtjylland po víťazstve nad Royale Union Sain-Gilloise 1:0.

Prvý trojbodový zápis zaznamenali hráči AS Rím, ktorí zdolali Dynamo Kyjev 1:0. Ako jediný sa presadil v 23. minúte proti svojim krajanom ukrajinský útočník Arťom Dovbyk, ktorý premenil pokutový kop. Dynamo je po troch dueloch bez bodu a streleného gólu.

3. kolo ligovej fázy EL:
        Athletic Bilbao - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)
        Góly: 33. N. Williams

FC Porto - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)
        Góly: 45.+2 Djalo, 75. Samu

FC Twente Enschede - Lazio Rím 0:2 (0:1)
        Góly: 35. Pedro, 87. Isaksen. ČK: 11. Unnerstall (Twente)

Fenerbahce Istanbul - Manchester United 1:1 (0:1)
        Góly: 49. En Nesyri - 15. Eriksen

Malmö FF - Olympiacos Pireus 0:1 (0:1)
        Góly: 30. El Kaabi

Olympique Lyon - Besiktas Istanbul 0:1 (0:0)
        Góly: 71. Fernandes

Glasgow Rangers - FCSB 4:0 (2:0)
        Góly: 31. a 55. Černý, 10. Lawrence, 71. Igamane

RSC Anderlecht - Ludogorec Razgrad 2:0 (0:0)
        Góly: 67. Edozie, 90.+5. Dreyer. ČK: 30. Vidal (Ludogorec)

Tottenham Hotspur - AZ Alkmaar 1:0 (0:0)
        Góly: 52. Richarlison (z 11 m)

AS Rím - FC Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
        Góly: 23. Dovbyk (z 11 m)

Ferencváros Budapešť - OGC Nice 1:0 (1:0)
        Góly: 15. Bombito (vlastný). ČK: 84. Rosario (Nice)

Eintracht Frankfurt - FK RFS Riga 1:0 (0:0)
        Góly: 79. Larsson

FK Karabach - Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)
        Góly: 36. Taylor, 74. Weghorst, 77. Akpom. ČK: 16. Romao, 79. Cafarqulijev po druhej ŽK (obaja Karabach)

Maccabi Tel Aviv - Real Sociedad San Sebastian 1:2 (0:1)
        Góly: 82. Turgeman - 19. Pacheco, 64. Gomez. ČK: 88. Davida (Maccabi) po druhej ŽK

FC Midtjylland - Royale Union Saint-Gilloise 1:0 (1:0)
        Góly: 18. Diao

PAOK Solún - FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
        Góly: 84. Tissoudali, 90.+3 Baba - 31. Havel, 39. Vydra. ČK: 70. Dweh (Plzeň) po druhej ŽK
        /E. Jirka hral od 60. minúty, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Futbalisti FC Chelsea potvrdili rolu favorita aj vo svojom druhom stretnutí ligovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom zápase zvíťazili na pôde gréckeho Panathinaikos Atény hladko 4:1. Dvoma gólmi sa na tom podpísal portugalský útočník Joao Felix, po jednom zásahu pridali Mychajlo Mudryk a Christopher Nkunku.

Medzi stopercentné tímy patrí po 2. kole aj talianska Fiorentina, ktorá zvíťazila na pôde švajčiarskeho St. Gallen 4:2. Bez straty bodu je tiež poľský majster Jagiellonia Bialystok. Mužstvo, v ktorom pôsobí slovenský legionár Peter Kováčik, triumfovalo nad moldavským Petrocubom 2:0. Dvadsaťdvaročný obranca zasiahol do duelu v 87. minúte.

Hráči Mladej Boleslavi utrpeli druhú prehru v súťaži, pred domácimi fanúšikmi podľahli švajčiarskemu Luganu 0:1. Desať minút pred koncom stretnutia nevyužil šancu na vyrovnanie Patrik Vydra, ktorý nepremenil pokutový kop. Zo Slovákov štartoval v základe obranca Martin Králik, Andrej Kadlec zápas sledoval z lavičky náhradníkov.

Vikingur Reykjavík zaznamenal prvé body v súťaži, keď doma zdolal belgický tím Cercle Bruggy 3:1. Druhé víťazstvo si pripísala Legia Varšava, ktorá zvíťazila nad srbským TSC 3:0. Španielsky Betis Sevilla má po remíze s Kodaňou 1:1 na konte jediný bod.

2. kolo ligovej fázy EKL:
        Vikingur Reykjavík - Cercle Bruggy 3:1 (1:1)
        Góly: 17. Sigurpalsson, 76. Djuric, 83. Vatnhamar - 16. Olaigbe

APOEL Nikózia - Borac Banja Luka 0:1 (0:0)
        Gól: 63. Savič

Djurgardens IF - Vitoria Guimaraes 1:2 (0:0)
        Góly: 62. Stensson - 58. Manu, 79. Santos

FC St. Gallen - ACF Fiorentina 2:4 (1:0)
        Góly: 23. Mambimbi, 62. Gortler - 54. a 69. Ikone, 50. Martinez Quarta, 90.+4 Gosens

Heart of Midlothian - Omonia Nikózia 2:0 (2:0)
        Góly: 16. Forrest, 23. Spittal

Jagiellonia Bialystok - FC Petrocub Hincesti 2:0 (0:0)
        Góly: 69. a 72. Pululu
        /P. Kováčik (Jagiellonia) nastúpil v 87. min/

KAA Gent - Molde FK 2:1 (1:0)
        Góly: 24. Fadiga, 90.+6 Brown - 78. Daehli

Larne FC - Shamrock Rovers 1:4 (0:3)
        Góly: 48. Gallagher - 3. Burns, 24. Kenny, 30. Cosgrove (vl.), 54. Burke

NK Celje - Istanbul Basaksehir 5:1 (3:0)
        Góly: 51. a 77. Kučys, 5. Svetlin, 30. Brnič, 34. Sešlar - 75. Pelkas

Panathinaikos Atény - FC Chelsea 1:4 (0:1)
        Góly: 69. Pellistri - 22. a 55. Felix, 49. Mudryk, 59. Nkunku (z 11 m)

Rapid Viedeň - FC Noah 1:0 (1:0)
        Gól: 31. Beljo

FK Mladá Boleslav - FC Lugano 0:1 (0:1)
        Gól: 38. Steffen
        /M. Králik odohral celý zápas, A. Kadlec (obaja Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov/

TSC Bačka Topola - Legia Varšava 0:3 (0:1)
        Góly: 11. Kapustka, 47. Luquinhas, 62. Chodyna

HJK Helsinki - FC Dinamo Minsk 1:0 (0:0)
        Gól: 46. Möller, ČK: 83. Melnichenko (Dinamo)

NK Olimpija Ľubľana - LASK Linz 2:0 (1:0)
        Góly: 14. Blanco, 80. Schwaizer

AE Pafos - 1. FC Heidenheim 0:1 (0:1)
        Gól: 25. Mainka