Trenčín vyraboval majstrovskú Nitru, Nové Zámky zaskočili bratislavský Slovan

Najvyššia slovenská hokejová súťaž pokračovala v tretiu októbrovú nedeľu svojím 12. kolom, v ktorom sa opäť bolo na čo pozerať. Vo východniarskom ...
  • Zdroj: TASR

Najvyššia slovenská hokejová súťaž pokračovala v tretiu októbrovú nedeľu svojím 12. kolom, v ktorom sa opäť bolo na čo pozerať. Vo východniarskom derby Košice zvíťazili v Michalovciach, Spišská Nová Ves si udržala líderskú pozíciu a zrodili sa aj dve prekvapenia. Tie mali na svedomí hráči Nových Zámkov a Trenčína.

FOTOGALÉRIA: TEXL: Trenčín - Nitra

Nové Zámky zvíťazili nad HC Slovan Bratislava 2:0. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po siedmich prehrách. Víťazný gól strelil už v 4. minúte obranca Kalle Maalahti, pre ktorého to bol v druhom zápase prvý extraligový gól. Na konečných 2:0 zvýšil v 26. minúte Maxim Golod. Brankár Jason Grande vychytal prvé čisté konto v najvyššej slovenskej súťaži.

HC Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Maalahti (Kováč, Ondrušek), 26. Golod (Slovák, Tvrdoň). Rozhodcovia: J. Konc ml., M. Krajčík – D. Konc ml., Gegáň. Strely: 24:31, vylúčení na 2 min.: 10:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1872 divákov.

Útočník Adam Sýkora prežíva vydarený štart do premiérovej sezóny v zámorí.
Adam Sýkora si otvoril strelecký účet: Bodovali aj ďalší štyria Slováci Zobraziť článok

Spišská Nová Ves zdolala Banskú Bystricu 5:1. Upevnila si tak pozíciu lídra tabuľky, v doterajšom priebehu nazbierala 29 bodov. Spišiakov potiahli za 10. víťazstvom v sezóne najmä útočníci Zack Andrusiak a Stephen Harper, ktorí strelili po dva góly, všetky v presilovkách. Banskobystričania majú na konte 23 bodov.

HK Spišská Nová Ves – HC MONACObet Banská Bystrica 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Harper (Ford, Andrusiak), 10. Harper (Hannoun, Andrusiak), 17. Andrusiak (Žiak, Ford), 39. Andrusiak (Žiak, Ford), 48. Majdan (Ališauskas) – 28. Adams (Scarlett, Petriska). Rozhodcovia: Štefik, Kalina – Hajnik, Knižka. Strely: 39:30, vylúčení na 2 min.: 7:7 (navyše Števuliak 10 minút za nedovolený výstroj), presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 2683 divákov.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu sa raduje po góle.
Slafkovský sa predviedol, pritom hrať nemal: Bodoval aj Tatar Zobraziť článok

Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2. Po triumfe v šlágri kola preskočili svojho súpera a posunuli sa na priebežné druhé miesto tabuľky za Spišskú Novú Ves. Na konte majú 25 bodov, Michalovce a Slovan Bratislava o jeden menej. Michalovce prvýkrát v sezóne prehrali v dvoch zápasoch za sebou, v piatok podľahli domácim Spišiakom 1:5.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 33. Daugavinš (Bodák, Slováček), 58. Valach (Rockwood) – 22. Gildon (Archambault, Teves), 30. Martel (Jääskeläinen), 35. Chovan (Petráš, Teves), 51. Chovan (Bartánus). Rozhodcovia: Snášel, T. Orolin – Tichý, Durmis. Strely: 34:21, vylúčení na 2 min.: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3223 divákov.

Na snímke bývalý tréner Trenčína Ernest Bokroš.
Vedeniu Trenčína došla trpezlivosť: Extrenér repre dostal padáka! Zobraziť článok

Dukla Trenčín triumfovala na ľade Nitry 4:1. Hostia zaznamenali prvý trojbodový zisk po odchode trénera Ernesta Bokroša a odlepili sa od dna tabuľky. "Corgoni" prehrali druhý duel za sebou a naďalej im patrí 6. miesto.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Hrnka (Auk, Bajtek) – 4. Josling (Cardwell, Stapley), 26. Schmiemann (Green, Josling), 53. Leskinen (Cardwell, Josling), 60. Leskinen (Green). Rozhodcovia: Baluška, Klejna – Kacej, Hercog. Strely: 37:19, vylúčenia na 2 min.: 4:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2820 divákov.

Juraj sa chvíľu ošíval, no nakoniec zo seba vypľul odpoveď.
Slafkovského pritlačili otázkou k múru: Najlepší Slovák v NHL? No predsa... Zobraziť článok

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad DOXXbet Vlci Žilina 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Ešte v 57. minúte prehrávali 1:3, no góly Maxa Gerlacha a Daniela Tkáča posunuli zápas do predĺženia. Liptáci dokonali obrat v nájazdoch, v ktorých skórovali Tkáč, Martin Réway a Brendan Ranford, ktorý si pripísal víťazný gól. Ten bol jeho premiérový v drese Liptákov.

HK 32 Liptovský Mikuláš – DOXXbet Vlci Žilina 4:3pp a sn (0:0, 0:2, 2:1 – 0:0)

Góly: 45. Hraško (Avcin, Sukeľ), 57. Gerlach (Avcin, Foote), 59. Tkáč (Ranford, Quince), rozh. sam. nájazd Ranford – 28. Lukosevicius (Jones, Košarišťan), 39. Varga (Miller, Galamboš), 56. Jones. Rozhodcovia: Žák, Jobbágy – Tomáš, Ordzovenský. Strely: 35:31, vylúčení na 2 min.: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1045 divákov.

Zvolen prehral doma s HK Poprad 0:2 a ukončil tak svoju trojzápasovú víťaznú šnúru. Tím spod Tatier bodoval v piatom dueli z uplynulých šiestich, pod Pustým hradom rozhodli o výsledku legionári.

HKM Zvolen – HK Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 4. Murphy (Kotvan, M. Suchý), 48. Cracknell (Calof). Rozhodovali: Hronský, Goga – M. Orolin, Staššák. Strely: 47:31, vylúčení na 2 min.: 1:3, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 1896 divákov.

V prvej sezóne v Soči bol dokonca asistentom kapitána.
Michal Krištof naštval Rusov: Obišiel platnú zmluvu v KHL! Zobraziť článok