Slafkovský sa predviedol, pritom hrať nemal: Bodoval aj Tatar

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (20) si pripísal v noci na nedeľu v zámorskej NHL dve asistencie, no jeho Montreal prehral na ľade ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (20) si pripísal v noci na nedeľu v zámorskej NHL dve asistencie, no jeho Montreal prehral na ľade New Yorku Islanders 3:4 pp a sn.

Asistenciu mal aj jeho krajan Tomáš Tatar z New Jersey, ktoré zas prehralo s Washingtonom 5:6 po predĺžení.

Slafkovský bol najprv pri góle Cola Caufielda na priebežných 1:2, ktorý padol štyri sekundy pred koncom úvodnej tretiny. Na konci stretnutia asistoval tou istému spoluhráčovi, ktorý zariadil v 58. minúte predĺženie. V ňom domáci nerozhodli napriek dvojminútovej početnej výhode po vylúčení Kirbyho Dacha. Prvý gól z nájazdu padol až v štvrtej sérii v podaní domáceho Kyla Palmieriho, Slafkovský svoj pokus nepremenil. Hneď po ňom išiel domáci Noah Dobson a po ďalšom neúspešnom pokuse v podaní Logana Maillouxa bolo rozhodnuté.

Tatar asistoval taktiež pri prvom góle svojho tímu, ktorý bol zároveň otvárací v podaní Erika Haulu. Víťazný zariadil v extračase pre hostí Tom Wilson. V stretnutí sa predstavili aj ďalší Slováci Šimon Nemec (Jersey) a Martin Fehérváry (Washington). Prvý menovaný ukončil zápas s mínuskou a 17:57 minútami na ľade, Fehérváry rozdal tri hity a zablokoval rovnaký počet striel.

V akcii bol aj Martin Pospíšil, ktorého Calgary prehralo na ľade Seattlu 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník bol druhej formácií a rozdal tri hity.

Výsledky:

Florida - Vegas 4:3 pp

Góly: 22. Reinhart (Lundell, Ekblad), 40. Bennett (Verhaeghe, Lundell), 53. Luostarinen (Reinhart, Ekblad), 65. Forsling (Bennett, Reinhart) – 20. Pearson (N. Roy), 35. Kolesar (Pearson, N. Roy), 48. Howden

Columbus - Minnesota 1:3

Góly: 59. Činachov (Monahan, Jiříček) – 13. Rossi (Trenin, M. Foligno), 43. Kaprizov (Faber, Boldy), 49. Zuccarello (Kaprizov, Merrill)

New Jersey - Washington 5:6 pp

Góly: 5. Haula (Noesen, Tatar), 21. Hischier (Noesen), 21. Hischier (Meier), 44. Mercer (Hischier, Meier), 53. Hamilton (Bratt, Meier) – 7. Wilson (McMichael), 11. McMichael (Wilson, Chychrun), 15. Ovečkin (Carlson, D. Strome), 30. Mangiapane (T. van Riemsdyk, Protas), 33. D. Strome (T. van Riemsdyk), 64. Wilson (D. Strome, Chychrun) /T. TATAR (Jersey) 0+1/

NY Islanders - Montreal 4:3 pp a sn

Góly: 15. Horvat (Barzal, Dobson), 17. Palmieri (Dobson, Cyplakov), 56. Anders Lee (Pageau, Pelech), rozh. náj. Dobson – 20. Caufield (Matheson, Slafkovský), 21. Mailloux (J. Evans, Josh Anderson), 58. Caufield (Slafkovský, Suzuki) /J. SLAFKOVSKÝ 0+2/

Philadelphia - Vancouver 0:3

Góly: 17. Höglander (E. Pettersson, Garland), 29. Boeser (Myers, DeBrusk), 30. Sherwood (Blueger)

St. Louis - Carolina 4:3

Góly: 31. M. Joseph (B. Schenn, P. Joseph), 32. Neighbours (Z. Bolduc), 34. Holloway (Broberg, M. Joseph), 45. K. Kapanen (Neighbours, Parayko) – 2. Svečnikov (Sebastian Aho, Slavin), 42. Gostisbehere (Sebastian Aho, Svečnikov), 43. Roslovic (Drury, Slavin)

Toronto - NY Rangers 1:4

Góly: 44. Matthews (Ekman-Larsson, Knies) – 12. Lafrenière (Trocheck, Mancini), 30. Kreider (Zibanejad, R. Smith), 60. Kreider (Zibanejad, R. Smith), 60. Panarin (Cuylle, K. Miller)

Chicago - Buffalo 2:4

Góly: 27. Craig Smith (Reichel, S. Jones), 33. Craig Smith (Reichel, Murphy) – 9. T. Thompson (Peterka, Tuch), 12. Malenstyn (Clifton, Krebs), 39. Peterka (T. Thompson, Power), 60. McLeod (Cozens)

Utah - Boston 2:1 pp

Góly: 55. Koljačonok (Schmaltz, Keller), 63. Kesselring (L. Cooley) – 33. Koepke (Marchand)

Seattle - Calgary 2:1 pp

Góly: 33. Stephenson (McCann, Schwartz), 61. Eberle (Montour) - 20. Coleman (Backlund)

Marek sa chce rozlúčiť s repre v novembri.
Najbohatší futbalisti: Za rok majú viac ako Hamšík za kariéru Zobraziť článok