Crosbyho šou: Rozhodol o výhre v predĺžení, pokoril métu 1600 bodov

Kanadský hokejista Sidney Crosby prispel víťazným gólom a dvoma asistenciami k triumfu Pittsburghu nad Buffalom 6:5 po predĺžení a stal ...

Kanadský hokejista Sidney Crosby prispel víťazným gólom a dvoma asistenciami k triumfu Pittsburghu nad Buffalom 6:5 po predĺžení a stal sa desiatym hráčom histórie, ktorý sa v zámorskej NHL dostal na métu 1600 bodov.

Štyri body (1+3) dosiahol jeho spoluhráč Jevgenij Malkin a zaznamenal svoj 500. gól v profilige. Utah bez slovenského obrancu Patrika Kocha prehral v Anaheime 4:5 po predĺžení

Crosby dosiahol míľnik už v prvej tretine, keď sa v presilovke podieľal na presnom zásahu Bryana Rusta na 1:2. Druhú asistenciu pridal v 44. minúte, po jeho prihrávke sa v páde z jubilejného gólu v kariére tešil Malkin a upravil na 4:3 z pohľadu domácich. Hostia otočili skóre na 5:4, no 46 sekúnd pred koncom tretej tretiny zariadil Rickard Rakell predĺženie a v ňom Crosby v početnej výhode rozhodol o triumfe domácich. Na konte tak má celkovo 1602 bodov (593+1009) v 1277 dueloch základnej časti.

Malkin sa stal 48. hráčom v histórii NHL s 500 gólmi. "Nie je ľahké streliť toľko gólov, bola to dlhá cesta. Chcel som túto hranicu dosiahnuť už v minulej sezóne, ale som šťastný, že sa mi to podarilo dnes večer. Teraz som už pokojnejší a asi prvýkrát môžem povedať, že som na seba hrdý," uviedol Malkin, ktorý sa na číslo 500 dostal vo svojom 1150 vystúpení v NHL.

Utah prehral v Anaheime 4:5 po predĺžení. V zostave hostí chýbal slovenský obranca Patrik Koch, ktorého len krátko pred stretnutím povolali z farmy. V drese Tucsonu v nižšej AHL odohral v úvode sezóny dva zápasy bez zisku bodu. Debut v NHL zažil v minulom ročníku, keď v marci nastúpil na jeden duel, v ktorom nebodoval. Ako zdravý náhradník sledoval, ako sa jeho spoluhráči naťahovali s "káčermi" o vedenie, no domáci boli napokon v predĺžení šťastnejší. Triumf im zariadil po 54 sekundách extračasu švédsky útočník Leo Carlsson.

Utah Hockey Club v stredu povolal do hlavné tímu slovenského obrancu Patrika Kocha.
Skvelá správa: Nový klub NHL povolal do svojich radov slovenského obrancu! Zobraziť článok

Tretí triumf za sebou si pripísalo Toronto, ktoré aj vďaka gólu a dvoma asistenciám Austona Matthewsa vyhralo nad Los Angeles 6:2. Opora Maple Leafs sa v tomto ročníku presadila gólovo po prvý raz. "Dobre sme začali a potom sme boli konzistentní počas celého zápasu. Svoju prácu si odviedli všetky štyri formácie. Náš brankár nám pomohol niekoľkými skvelými zákrokmi," povedal Matthews.

Colorado nebodovalo ani vo svojom štvrtom stretnutí v novej sezóne, doma podľahlo Bostonu 3:5. Štyri prehry po sebe v úvode sezóny zaknihovali "lavíny" naposledy v sezóne 1998/1999. V drese hostí sa blysol obranca Hampus Lindholm, zaznamenal gól a asistenciu.

NHL:
        Pittsburgh Penguins – Buffalo Sabres 6:5 pp (1:3, 2:0, 2:2 - 1:0)
12. Rust (Malkin, Crosby), 30. O'Connor (Acciari), 36. Puljujärvi (Eller, O'Connor), 44. Malkin (Crosby), 60. Rakell (Rust, Malkin), 62. Crosby (E. Karlsson, Malkin) – 1. Thompson (Tuch), 4. Greenway (Zucker), 12. Peterka (Byram, Tuch), 51. Peterka (Jokiharju), 51. McLeod (Byram, Zucker). Brankári: Jarry (12. Blomqvist) - Lukkonen, strely na bránku: 42:33.

Toronto Maple Leafs – Los Angeles Kings 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
7. McMann (Domi, McCabe), 9. Matthews (Marner, Ekman-Larsson), 18. McMann (Nylander, Ekman-Larsson), 28. Rielly (McCabe, Domi), 39. Nylander (Matthews, Marner), 58. Tavares (Marner, Matthews) – 43. Turcotte (Lee), 50. Fiala (Clarke, Lewis). Brankári: Stolarz - Rittich (33. Copley), strely na bránku: 26:34.

Colorado Avalanche – Boston Bruins 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
16. Colton (Rantanen, Makar), 32. Makar (Rantanen, MacKinnon), 45. Rantanen (Makar, MacKinnon) – 14. Koepke (Peeke, Zadorov), 18. Coyle (Lohrei), 30. Pastrňák (Lindholm, Marchand), 30. Lindholm, 58. Beecher. Brankári: Georgijev - Korpisalo, strely na bránku: 25:25.

Anaheim Ducks – Utah Hockey Club 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
        Góly
: 5. Terry (Strome, Vatrano), 29. Fabbri (Zegras, McTavish), 37. Minťukov (Dumoulin, McTavish), 55. Minťukov (McGinn, Carlsson), 61. Carlsson – 9. McBain (Sergačov, Kesselring), 14. Hayton (Schmaltz, Guenther), 46. Kesselring (McBain, Doan), 51. Keller (Schmaltz). Brankári: Dostál - Ingram, strely na bránku: 34:30.