Španielsko s istotou postupu, divoká remíza Poľska s Chorvátskom

Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase 4. kola 4. skupiny A-divízie Ligy národov nad Srbskom 3:0. Hostia dohrávali od 76. ...

Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase 4. kola 4. skupiny A-divízie Ligy národov nad Srbskom 3:0. Hostia dohrávali od 76. minúty bez vylúčeného obrancu Strahinju Pavloviča. Úradujúci majstri Európy zo Španielska si víťazstvom zaistili postup do štvrťfinále.

FOTOGALÉRIA: LN: Španielsko - Srbsko

Skóre otvoril v Córdobe obranca Aymeric Laporte a jeho tím dlho viedol najtesnejším rozdielom. V 54. minúte nevyužil penaltu domáci kapitán Álvaro Morata, ktorý mieril nad bránu Predraga Rajkoviča, no o chvíľu práve on zvýšil na 2:0. Posledný gól padol zo štandardnej situácie po vylúčení Pavloviča, presadil sa Alex Baena. V ďalšom stretnutí skupiny remizovali Švajčiari s Dánskom 2:2 a získali prvý bod v tomto ročníku súťaže.

To isté sa podarilo v 1. skupine Škótom, ktorí uhrali s Portugalskom remízu 0:0. O góly nebola naopak núdza vo Varšave, kde domáci remizovali s Chorvátskom 3:3. Skóre najprv otvoril Piotr Zieliňski, potom prišli tri presné zásahy hostí v priebehu siedmich minút, no domáci sa opäť vrátili do zápasu. V záverečnej štvrťhodine nevyužili vylúčenie brankára Dominika Livakoviča, namiesto ktorého išiel do brány náhradný gólman Nediljko Labrovič. Tréner Zlatko Dalič ho poslal do hry ako striedanie za stopéra Martin Erliča.

Nemecký futbalový tréner Thomas Tuchel.
Už je to oficiálne: Anglicko má historicky tretieho zahraničného trénera! Zobraziť článok