Rakúšania rozstrieľali Nórov, Gréci naďalej bez straty bodu

Futbalisti Anglicka nedopustili druhú prehru za sebou svojho tímu v Lige národov a v nedeľnom stretnutí zvíťazili vo Fínsku 3:1. V 2. ...
  • Zdroj: TASR/AP

Futbalisti Anglicka nedopustili druhú prehru za sebou svojho tímu v Lige národov a v nedeľnom stretnutí zvíťazili vo Fínsku 3:1. V 2. skupine B-divízie tak majú na konte 9 bodov. Naďalej však strácajú tri body na prvých Grékov, ktorí zdolali Írov 1:0, majú stopercentnú bilanciu a držia priamu postupovú pozíciu.

Úradujúci vicemajstri Európy sa potrebovali rehabilitovať za domáci neúspech s Gréckom 1:2 a zvládli to. Skóre otvoril v 18. minúte Jack Grealish, ktorý sa úspešne vyhol ofsajdovej pasci a sám pred brankárom Lukášom Hrádeckým nezaváhal. V 74. minúte zariadil bezpečnejší dvojgólový náskok Trent Alexander-Arnold precízne umiestneným priamym kopom a o desať minút neskôr skóroval aj Declan Rice z malého vápna po ideálnej prihrávke od striedajúceho Ollieho Watkinsa. V závere dokázal dať za domácich aspoň čestný gól Arttu Koskonen po rohovom kope.

Gréci potvrdili, že aktuálne majú motiváciu bojovať a aj triumf proti Írom sa niesol v znamení spomienky na nečakane zosnulého reprezentanta Georgea Baldocka. Do vedenia sa dostali tesne po zmene, keď Anastasios Bakasetas vystrelil z hranice šestnástky a lopta aj zásluhou teču skončila v sieti. Druhý gól pridal v úplnom závere Petros Mantalos po hrubej chybe brankára Caoimhina Kellehera.

V 3. skupine "béčka" majú po nedeľných dueloch tri mužstvá po siedmich bodoch - Nóri, Rakúšania a Slovinci. Rakúšania zdolali Nórov presvedčivo 5:1, keď rozhodli tesne po prestávke tromi gólmi v priebehu štvrťhodiny. Celkovo dvakrát skóroval Marko Arnautovič. Slovinci zvíťazili na pôde Kazachstanu 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 55. minúte Jan Mlakar.

Rakúsko - Nórsko 5:1 (1:1)
        Góly: 8. a 49. Arnautovič (druhý z 11 m), 58. Lienhart, 63. Posch, 71. Gregoritsch - 39. Sörloth

Kazachstan - Slovinsko 0:1 (0:0)
        Gól: 55. Mlakar

1. Rakúsko 4 2 1 1 11:4 7
        2. Slovinsko 4 2 1 1 5:4 7
        3. Nórsko 4 2 1 1 6:6 7
        4. Kazachstan 4 0 1 3 0:8 1