Slovan zvíťazil v šlágri kola, Košičania Novým Zámkom uštedrili kanára

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v šlágri 10. kola Tipos extraligy Spišskú Novú Ves 2:1. Bodovali už v piatom zápase po sebe, pričom ...
  • Zdroj: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v šlágri 10. kola Tipos extraligy Spišskú Novú Ves 2:1. Bodovali už v piatom zápase po sebe, pričom v štyroch zvíťazili. V tabuľke sú na 2. mieste už len o jeden bod za svojím nedeľným súperom.

Bratislavčania rozhodli o svojom triumfe v úvodnej tretine, keď v presilovkách skórovali Samuel Takáč a Haralds Egle, v drese "rysov" sa tesne pred koncom presadil Dante Hannoun. Zverencov Petra Oremusa teraz čaká séria vonkajších zápasov, postupne sa predstavia v Michalovciach, Košiciach, Nových Zámkoch a Banskej Bystrici. Spišiaci sa naopak v troch zo štyroch zápasov predstavia na domácom ľade. Privítajú Michalovce, Banskú Bystricu a Žilinu, cestovať budú do Trenčína.

10. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 8. Takáč (Golian, Minárik), 19. Egle (Sersen) - 57. Hannoun (Barcík). Rozhodcovia: Štefik, J. Konc ml. - Orolin, Gegáň, vylúčení: 3:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 5519 divákov.

Slovan: Šutov - Bačik, Acolatse, Golian, Maier, Sersen, Královič, Brincko - Pánik, Hoelscher, Pecararo - Murphy, Egle, Bakoš - Takáč, Bjalončík, Minárik - Lukošik, Preisinger, Dudáš - Kukumberg
Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Hannoun, Ford, Majdan – Andrusiak, Harper, Kestner – Danielčák, Drábek, Frankovič – Števuliak, Myklucha, Džugan

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 10. kole Tipos extraligy na svojom ľade Liptovský Mikuláš 5:2. Napravili si tak chuť po piatkovej prehre v derby so Zvolenom. Hostia z Liptova prehrali deviaty zápas z uplynulých desiatich a zostali tak na poslednej priečke tabuľky.

Domáci sa ujali vedenia už v 38. sekunde šťastným gólom Bouchera zblízka a do minúty a pol zvyšoval na 2:0 v presilovke švihom Wedman. Mikulášania prestriedali brankárov a odpovedali takisto v početnej výhode Ullmanom od modrej čiary. Lenže ešte do prestávky pridal tretí gól už za chrbát Suráka D. Stránsky. Bystričania v strednom dejstve prišli o dvojgólové vedenie po dorážke Taylora. A keďže potom Réway nevyužil dve tutovky na vyrovnanie, prišiel v tretej tretine trest. Na 4:2 zvýšil z presilovky bez prípravy Wedman a na 5:2 upravil do opustenej bránky súpera pri jeho v hre v šestici Petriska.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Góly: 1. Boucher (Petriska), 2. Wedman (Voyer, Chicoine), 17. D. Stránsky (Zeleňák, Výhonský), 52. Wedman (Voyer, Faith), 59. Petriska (Chicoine) – 11. Ullman (Réway), 30. Taylor (Chmielewski). Rozhodcovia: Stano, Orolin – Tomáš, Bogdaň, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1853 divákov.

Banská Bystrica: Rabčan – Scarlett, Chicoine, Žabka, Zeleňák, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek
Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick (2. Surák) – Taylor, Hraško, Ullman, Lalík, D. Jendroľ, Mezovský, Nespala, Štrbáň – Gerlach, Quince, Réway – Vojtech, Uhrík, Avtsin – Chmielewski, T. Faith, D. V. Tkáč – R. Žitný, Vankúš, J. Sukeľ

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. Úradujúci majstri naplno bodovali po sérii troch prehier, Michalovčania nezískali ani bod prvýkrát po piatich výhrach za sebou.

Skóre otvoril v piatej minúte útočník Filip Bajtek. V prostrednej časti hry gól nepadol a dôležitý presný zásah zaznamenal v úvode tretieho dejstva Sahir Gill. "Corgoni" si skomplikovali záver stretnutia v 47. minúte, keď videl trest do konca zápasu za seknutie hosťujúci obranca Samuel Hain. Domáci z päťminútovej vyťažili iba kontaktný gól z hokejky Adama Drgoňa, na body však nedosiahli.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 55. Drgoň (Valach, Rönni) - 5. Bajtek (Lacka, Cotton), 44. Gill (Auk, Vitaloš). Rozhodcovia: Snášel, Jobbágy - Pribula, Stanzel, vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše: Hain (Nitra) 5+DKZ za seknutie, presilovky a oslabenia: 0:0
Michalovce: Glosár – Slováček, Bodák, Pišoja, Drgoň, Meliško, Marcinko, Fedor, Jasečko - Krastenbergs, Rockwood, Daugavinš - Fominych, Johnson, Svitana - Valach, Rönni, Michnáč - Vašaš, Gabriel, Kabáč
Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Hain, Auk, Bača, Vitaloš, Fatul - Buček, Gill, Ritchie - Jackson, Bubela, Alger - Bajtek, Pobežal, Lacka - Csányi, Hrnka, Bačo

Hokejisti Nových Zámkov si v 10. kole Tipos extraligy pripísali šiestu prehru po sebe. Na domácom ľade nestačili na Košice, podľahli im hladko 0:6.

Košičania strelili už v prvej tretine tri góly a po treťom z hokejky Petráša vystriedal Romana Rychlíka v domácej bránke Jason Grande. V drese "oceliarov" si Danick Martel pripísal tri body za asistencie, Brett Pollock dvakrát skóroval.

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Góly: 8. Krivošík, 9. Kohút (Šimun, Lamper), 11. Petráš (Martel, Deyl), 29. Pollock (Havrila, Martel), 46. Pollock (Martel), 50. Mikúš (Krivošík, Kohút). Rozhodcovia: Baluška, Krajčík - Junek, Jedlička, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1216 divákov.

Nové Zámky: Rychlík (11. Grande) - Roman, Komuls, Bourdias, Luža, Chatrnúch, Semaňák, Ridzoň – Ducharme, Slovák, Golod – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Lapšanský – Kováč, Ružek, Štrauch
Košice: Riečický – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc, Deyl, Bartoš – Mikúš, Krivošík, Jääskeläinen – Petráš, Pollock, Martel – Šimun, Kohút, Lamper – Rogoň, Havrila, Repčík

Hokejisti tímu Vlci Žilina zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3. Víťazný presný zásah nováčika najvyššej súťaže zaznamenal v 48. minúte kanadský obranca Miguel Tourigny. Žilinčania dosiahli štvrté víťazstvo v sezóne a so 14 bodmi sa v tabuľke dotiahli na "kamzíkov".

Domáci strelili po dva góly v úvodnom dejstve aj v prostrednej časti. Hostí dostal späť do zápasu v 52. minúte Aurel Nauš, no Poprad v závere vyrovnať nedokázal.

Vlci Žilina - HK Poprad 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly: 10. Jones (z tr. strieľania), 19. Walega (Mucha, Diakov), 26. Varga (Koyš), 28. Tourigny (Bezúch, Jones) - 7. Šiška (Kundrik), 22. Šotek (Cracknell, Calof), 52. Nauš (Suchý, Šotek). Rozhodcovia: Novák, Kocúr - Hercog, Durmis, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2185 divákov

Žilina: LaCouvee – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Pobežal, Holenda, Diakov, Dubravík – Bezúch, Jones, Lukosevicius – Mucha, Walega, Fejes – Varga, Mráz, Koyš – Belluš, Šmída, Juščák
Poprad: Vay – Kotvan, D. Brejčák, Bourque, Ligas, Fereta, Turan, Sluka – Calof, Cracknell, Coskey – Cenzazzo, Šiška, Török – Nauš, Suchý, Paločko – Kundrik, Urbánek, Šotek

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:3. Zvolenčania nadviazali na triumf z derby proti Banskej Bystrici (3:1) a v tabuľke im s 11 bodmi patrí deviata priečka, Trenčania majú o päť bodov menej a sú na 10. mieste.

Hostia viedli od 10. minúty po góle Kylea Olsona, no v úvode prostrednej časti sa vývoj hry otočil. Za vrazenie na mantinel videl trest do konca stretnutia zvolenský útočník Marek Hecl a Trenčania v päťminútovej presilovke išli do vedenia zásluhou Bretta Stapleyho a Villeho Leskinena. V polovici zápasu sa tretíkrát v sezóne presadil 17-ročný útočník Alex Mišiak a na jeho vyrovnávajúci presný zásah nadviazali v treťom dejstve Andrej Kukuča s Radovanom Bondrom.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Góly: 22. Stapley (Leskinen, Ahl), 24. Leskinen (Ahl), 60. Leskinen (Dej, Josling) - 10. Olson (Kudrna), 30. Mišiak (Kudrna), 43. Kukuča (Macek, Zuzin), 59. Bondra (Marcinek, Kukuča). Rozhodcovia: Goga, Hronský - D. Konc ml., Kacej, vylúčení: 4:2 na 2 min., navyše: Hecl (Zvolen) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1953 divákov

Trenčín: Valent – Cardwell, Schmiemann, Hatala, Starosta, Hlaváč, Macejko, Laurenčík – Baláž, Stapley, Ahl – Josling, Dej, Leskinen – D. Hudec, Bortňák, Sojčík – Krajčovič, Vaňo, Maruna - Šišovský
Zvolen: Kantor – Bindulis, Halbert, M. Hudec, Beňo, Sládok, Robertson – Hecl, Olson, Kudrna – Bondra, Sheehy, Bracco – Macek, Zuzin, Kukuča – Mišiak, Jendek, Marcinek