Českí futbalisti zvíťazili v piatkovom zápase tretieho kola B-divízie Ligy národov nad Albánskom 2:0. Česi zaznamenali druhé víťazstvo ...

Českí futbalisti zvíťazili v piatkovom zápase tretieho kola B-divízie Ligy národov nad Albánskom 2:0. Česi zaznamenali druhé víťazstvo v 1. skupine a so šiestimi bodmi sa dotiahli na Gruzínsko, ktoré je o skóre prvé napriek prehre 0:1 s Ukrajinou.

FOTOGALÉRIA: Česi skvelým výkonom potešili domácich priaznivcov, Maďari oskalpovali veľké zviera

V "áčku" zakopli Holanďania, ktorí iba remizovali na pôde Maďarska 1:1. Vďaka tomu si náskok na čele skupiny vypracovali Nemci. Mužstvo trénera Juliana Nagelsmanna zdolalo Bosnu a Hercegovinu 2:1 zásluhou dvojgólového útočníka Deniza Undava.

Česi odplatili Albáncom na Letnej prehru 0:3 z predošlého kvalifikačného cyklu ME. Domáci mali hernú prevahu už v prvom polčase, keď dominovali v hre s loptou a v tretej minúte ich poslal do vedenia Tomáš Chorý. Dvadsaťdeväťročný útočník Slavie Praha sa presadil aj po hodine hry a poistil druhé víťazstvo Čechov v skupine.

"Oranjes" mali v Budapešti výraznú prevahu v percentuálnom vyjadrení držania lopty (74:26). Od 32. minúty však ťahali za kratší koniec po góle Rolanda Sallaia. Šance na záverečný nápor im výrazne skomplikoval v 79. minúte kapitán Virgin van Dijk, ktorý v priebehu troch minút videl dvakrát žltú kartu a Holanďania dohrávali v desiatich. Paradoxne, v početnej nevýhode dokázali zachrániť aspoň bod, už po štyroch minútach od vylúčenia van Dijka zabezpečil deľbu bodov Denzel Dumfries.

Lázsló Bénes (Slovensko) a Jesper Karlström (Švédsko) v súboji o loptu.
Nevzdali to a bojovali až do konca: Hlasy Slovákov po veľkej dráme so Švédskom Zobraziť článok

Pozíciu lídra si v 4. skupine "béčka" upevnilo Turecko víťazstvom 1:0 nad Čiernou Horou. Turci navyše využili zaváhanie Walesu, ktorý iba remizoval na ihrisku Islandu 2:2 a na čele sa odpútali so siedmimi bodmi, Walesania majú päť.

Liga národov, 3. kolo:
A-divízia
3. skupina:

Bosna a Hercegovina - Nemecko 1:2 (0:2)
Góly: 71. Džeko - 30. a 36. Undav

Maďarsko - Holandsko 1:1 (1:0)
Góly: 32. Sallai - 83. Dumfries. ČK: 79. van Dijk (Hol.) po druhej ŽK.

SLOVENSKO - Švédsko 2:2 (1:2)
Góly: 45. a 72. Strelec - 25. Ayari, 32. Sema. Rozhodcovia: Mariani - Bindoni, Tegoni (všetci Tal.), ŽK: Vavro, Suslov, Duda, Gyömbér - Douglas, Karlström, 15.381 divákov.

Estónsko - Azerbajdžan 3:1 (2:1)
Góly: 32. Jakovlev, 45.+2 Sinjavskij, 71. Shein - 45.+1 Bajramov (11 m)

1. Švédsko 3 2 1 0 8:3 7
2. SLOVENSKO 3 2 1 0 5:2 7
3. Estónsko 3 1 0 2 3:5 3
4. Azerbajdžan 3 0 0 3 2:8 0

Dávid Strelec sa raduje z gólu.
Slovenskí reprezentanti proti Švédsku vstali z popola: Spasiteľom sa stal Strelec Zobraziť článok