Košice ukoristili šláger kola v druhej tretine, Liptovský Mikuláš s prvou výhrou

Hoci je sezóna 2024/2025 slovenskej najvyššej hokejovej súťaže len na svojom začiatku, prvých osem kôl jasne naznačilo, že sa fanúšikovia ...
  • Zdroj: TASR

Hoci je sezóna 2024/2025 slovenskej najvyššej hokejovej súťaže len na svojom začiatku, prvých osem kôl jasne naznačilo, že sa fanúšikovia môžu tešiť na ďalší vyrovnaný ročník. Každý môže poraziť každého a dôkazom toho sú aj výsledky utorkového programu.

FOTOGALÉRIA: TEXL: Košice - Nitra

Michalovce zvíťazili Zvolenom 5:4. Daniil Fominych rozhodol o triumfe domácich 53 sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovej hry. Michalovce triumfovali v štvrtom stretnutí za sebou. Zvolen prehral piatykrát v rade, neuspel v siedmom z ôsmich duelov a je na predposlednej 11. priečke.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)

Góly: 5. Varga (Valach, Bodák), 24. Krastenbergs (Fominych, Daugavinš), 42. Drgoň (Rockwood, Svitana), 43. Kabáč (Vašaš, Johnson), 60. Fominych (Daugavinš) – 24. Bondra (Olson), 25. Kudrna (Hecl, Beňo), 36. Macek (Zuzin, Kukuča), 48. Olson (Zuzin, Sheehy). Rozhodcovia: Štefik, Orolin – Ordzovenský, Tomáš. Strely: 31:35, vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 2108 divákov.

Banská Bystrica vyhrala piaty duel za sebou, keď si poradila Popradom 3:2 po samostatných nájazdoch. Pre hostí to bola piata ligová prehra v sérii. Poprad musel pod Urpínom pre zranenie striedať v tretej tretine za stavu 2:0 pre domácich brankára Belányiho za Vaya. Otočiť vývoj sa mu síce nepodarilo, no získal aspoň bod po dvoch góloch v závere tretej tretiny.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Poprad 3:2pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0)

Góly: 5. Michalčin (D. Stránský, Bíreš), 16. Boucher (Voyer), rozh. sam. náj. Petriska – 56. Matúš Paločko (M. Suchý, Fereta), 59. Cracknell (O. Turan, Calof). Rozhodcovia: Crman, Moller – D. Konc ml., Frimmel. Strely: 28:25, vylúčenia: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1864 divákov.

Slafkovský naložil slovenskému hokeju: Rodinkárstvo, známosti a strach hovoriť! Zobraziť článok

Spišská Nová Ves zvíťazila na ľade HC Mikron Nové Zámky 5:2 a potvrdila post lídra súťaže. Na prvom mieste tabuľky má 20 bodov, keď zvíťazila v siedmich z ôsmich duelov. Novozámčania prehrali tretíkrát za sebou a priebežne figurujú na 10. mieste tabuľky.

HC Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 6. Linet (Roman, Handlovský), 33. Guay (Boudrias) – 10. S. Barcík (Hannoun, Rapáč), 11. Romaňák (Števuliak, Harper), 20. Harper (Myklucha), 45. Vaverčák (Ališauskas, Groch), 47. Andrusiak (Hannoun, Ford). Rozhodcovia: Goga, J. Konc ml. – Vyšný, Gegáň. Strely: 23:40, vylúčení: 4:4 na 2 min. (navyše Vandas DKZ za napádanie rozhodcov), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 826 divákov.

Šéf hokejového klubu v Liptovskom Mikuláši Róbert Ľupták
Šéf mikulášskeho hokeja Ľupták o kauze šoféra: Nevedel som, že je opitý! Zobraziť článok

Košice zvíťazili nad Nitrou 5:3. Po prvej tretine prehrávali 0:2, no štyrmi gólmi v druhej časti otočili skóre. „Oceliari" zvíťazili vo štvrtom zápase v sérii a na konte majú 18 bodov. Nitrania neuspeli v druhom zápase za sebou, doteraz nazbierali 14 bodov.

HC Košice – HK Nitra 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Góly: 22. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 24. Šimun (Havrila, Teves), 34. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 36. Pollock (Gildon, Jääskeläinen), 60. Martel (Parlett) – 2. Ritchie (Buček, Cotton), 14. Pobežal, 45. Stacha (Vitaloš, Lacka). Rozhodovali: Snášel, Kocúr – Stanzel, Hajnik. Strely: 29:30, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3453 divákov.

Ondrej Molnár nezažil najlepšiu preddraftovú sezónu.
Bitka na školskom turnaji mu ničí kariéru: Koniec slovenského mladíka v zámorí! Zobraziť článok

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v 8. kole dočkali prvého víťazstva v sezóne. V utorkovom domácom zápase zdolali HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení, no napriek tomu zostali v tabuľke na poslednom 12. mieste. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte počas presilovej hry poľský útočník Aron Chmielewski.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 53. Pereskokov (Mezovský), 62. Chmielewski (Réway) – 17. Murphy (Hoelscher). Rozhodcovia: Jobbágy, Novák – Junek, Tichý. Strely: 24:27, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 873 divákov.

Trenčania zvíťazili nad Žilinou 4:3. Domáci po šiestich prehrách v úvode sezóne dosiahli druhý triumf za sebou a posunuli sa na 9. miesto. Žilina zaznamenala tretiu prehru v rade, figuruje na 8. priečke.

HK Dukla Trenčín – DOXXbet Vlci Žilina 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Góly: 21. Leskinen (Josling, Stapley), 47. Cardwell (Ahl, Green), 49. Green (Baláž, Cardwell), 59. Baláž (Green) – 46. Mucha (Jones, Tourigny), 50. Tourigny (Bezúch, Lukosevicius), 60. Jones (Tourigny, Bezúch). Rozhodcovia: Krajčík, Hronský – Durmis, Jedlička. Strely: 24:36, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2151 divákov.

Michal Mikle bol napadnutý na diskotéke reprezentantom Borisom Žabkom.
Mladík krvavo napadnutý hokejistom Žabkom stráca trpezlivosť: Doteraz sa ani len neospravedlnil! Zobraziť článok