V derby to poriadne iskrilo: Haraslín prihrával na gól, no Sparta prehrala so Slaviou

Nedeľné pražské derby prinieslo triumf futbalistov Slavie, ktorí v Edene zdolali Spartu 2:1. Jediný gól rudých dal technickou strelou ...

Nedeľné pražské derby prinieslo triumf futbalistov Slavie, ktorí v Edene zdolali Spartu 2:1. Jediný gól "rudých" dal technickou strelou Albion Rrahmani, ktorého vysunul slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

"Zošívaní" si upevnili vedúce postavenie v tabuľke českej ligy, pred druhou Spartou majú už šesťbodový náskok. Vstup do derby, ktoré sa hralo v rámci 11. ligového kola, vyšiel lepšie domácej Slavii. Tá sa už v 2. minúte ujala vedenia gólom Mojmíra Chytila. V 21. minúte pridal jej druhý zásah Christos Zafeiris, ktorý z diaľky napriahol a ľavačkou poslal loptu presne k žrdi. Sparta dokázala v 65. minúte už len skorigovať výsledok zásluhou Rrahmaniho, ktorému prihral na gól Haraslín. Ten prišiel na ihrisko po prestávke. V základnej zostave tímov nefiguroval ani jeden slovenský legionár, krídelník Ivan Schranz stále chýba Slavii pre svalové zranenie. V závere sa iskrilo, červené karty dostali domáci Oscar Dorley i Martin Vitík v drese Sparty.

Hráči Viktorie Plzeň zdolali Pardubice 2:0 a poistili si tretie miesto v tabuľke. Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase gólmi Toma Slončíka a Milana Havla. V ďalších zápasoch Bohemians v bráne so Slovákom Tomášom Frühwaldom uspel na pôde Olomouca 3:1 a Mladá Boleslav hrala s Ostravou bez gólov. Baník predĺžil ligovú sériu bez prehry na šesť duelov a zostal na štvrtej priečke.

Česká liga - 11. kolo:

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)

Góly: 56. Slončík, 90.+3 Havel

/M. Tvrdoň na lavičke - V. Budinský na lavičke/

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:3 (0:2)

Góly: 69. Mikulenka - 37. Matoušek, 42. Hilál, 90. Drchal, ČK: 10. Kliment (Olomouc)

/J. Chvátal hral od 90.+2 min - T. Frühwald celý zápas, /

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0

/M. Králik celý zápas, A. Kadlec na lavičke - T. Rigo celé stretnutie, E. Prekop do 65. min, M. Rusnák od 86. min/

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (2:0)

Góly: 2. Chytil, 21. Zafeiris - 65. Rrahmani, ČK: 90.+3 Vitík - 90.+7 Oscar

/L. Haraslín (Sparta) hral od 46. min/

Na snímke radosť hráčov Žiliny.
Žilina zvíťazila v šlágri kola a predstihla Slovan: Bystričania ukončili negatívnu sériu Zobraziť článok

Brighton zastavil sériu štyroch zápasov bez víťazstva.
Neuveriteľná otočka Brightonu za 18 minút: Trápenie Man United sa prehlbuje Zobraziť článok