Žilina zvíťazila v šlágri kola a predstihla Slovan: Bystričania ukončili negatívnu sériu

Futbalisti MŠK Žilina sú nový líder Niké ligy. V nedeľnom súboji 10. kola vyhrali na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 a vyšvihli ...

Futbalisti MŠK Žilina sú nový líder Niké ligy. V nedeľnom súboji 10. kola vyhrali na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 a vyšvihli sa na čelo tabuľky o bod pred bratislavský Slovan, ktorý v sobotu iba remizoval doma s Trenčínom (1:1).

O góly hostí sa postarali Adrián Kaprálik, Ján Minárik a Dávid Ďuriš. Žilinčania sa do sľubného dvojgólového vedenia dostali už v úvodnej dvadsaťminútovke. V 9. minúte predviedli bleskový útok. Sauer dostal loptu v strede poľa, z otočky parádne vysunul Kaprálika, ktorý iśiel sám na bránku a Popovičovi nedal šancu – 0:1. V 17. minúte Žilinčania zvýšili vedenie, Káčer zahrával rohový kop z pravej strany, na jeho center si najlepšie nabehol Minárik a hlavou poslal loptu do siete.

Domáci prvýkrát trafili bránku až v 36. minúte, ale Andzouanov pokus nenarobil Belkovi problém. V 70. minúte hostia pridali aj tretí gól. Opäť bol v akcii Sauer, ktorý perfektnou loptou vysunul Ďuriša a ten potvrdil triumf Žiliny.

Niké liga - 10. kolo

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Góly: 9. Kaprálik, 17. Minárik, 70. Ďuriš. Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Bednár, ŽK: Mendez, Brunetti – Ndjeungoue, Kopásek, 4652 divákov

DAC: Popović - Csinger, Kacharaba, Brunetti, Mendez (68. Yapi) – Vitális, Herc (68. Bősze), Bajo – Ramadan (72. Bernát), Trusa, Andzouana

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Pekarík, Káčer (50. Gidi), Sauer, Bari (71. Kopásek) – Kaprálik (85. Alijagič), Iľko (71. Bile), Ďuriš (85.Hranica)

Duklu spasil Rymarenko

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa po šiestich zápasoch opäť dočkali víťazstva v Niké lige. V nedeľnom zápase 10. kola vyhrali doma nad MFK Zemplín Michalovce 1:0 a pripísali si druhý ligový triumf v sezóne. Tím z východu republiky prehral tretíkrát v rade a je na poslednej priečke v tabuľke.

Do vedenia išli domáci v deviatej minúte po centri Veselovského a hlavičke Rymarenka. Zemplínčania sa mohli tešiť z vyrovnania zásluhou jediného Slováka v základnej zostave Marcina v nadstavenom čase prvého dejstva exportnou delovkou z 30 metrov, ale gól neuznal VAR pre predchádzajúcu ruku Ikobu. V druhom polčase ubudlo šancí, no Michalovce mohli vyrovnať v nadstavenom čase Pačindom, ktorý na päťke sám nepokoril Trnovského.

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 9. Rymarenko. Rozhodovali: Kišš – Košecký, Juhos, ŽK: Malec – Bahi, Arevalo, Ikoba, Kyziridis, 862 divákov

Banská Bystrica: Michal Trnovský – Mensah, Willwéber, Migaľa –  Šikula (75. Pišoja), B. Ľupták, Hlinka, Záhumenský – Veselovský (75. Petrák), Malec (81. Slebodník), Rymarenko (88. Hanes)

Michalovce: Sahinović – Taraduda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Shimamura (65. S. Danko), Zubairu (85. Žulevič) – Marcin, Arevalo (65. Žofčák), Kyziridis – Ikoba (65. Pačinda)