Neuveriteľná otočka Brightonu za 18 minút: Trápenie Man United pokračuje

Futbalisti Aston Villy remizovali v nedeľnom dueli 6. kola anglickej Premier League s Manchestrom United 0:0.
  • Zdroj: TASR/AP

V tabuľke zostali so 14 bodmi na piatom mieste o skóre za štvrtou Chelsea, ktorá hrala doma s Nottinghamom Forest nerozhodne 1:1. Brighton zastavil sériu štyroch zápasov bez víťazstva, keď zdolal Tottenham 3:2, hoci po prvom polčase prehrával 0:2. Na obrat mu v druhom dejstve stačilo 18 minút.

ManUtd toho v Birminghame domácim veľa nedovolil a v nie príliš atraktívnom stretnutí bol bližšie ku gólu. Pri šanci Marcusa Rashforda podržal Aston Villu brankár Emiliano Martinez a v druhom polčase ju po strele Bruna Fernandesa zachránilo brvno. V samom závere zlyhal v tutovke aj domáci Jaden Philogene. "Červení diabli" nedali gól ani v treťom ligovom zápase za sebou, v tabuľke im naďalej patrí s 8 bodmi 14. priečka.

Nottingham viedol na Stamford Bridge od 50. minúty po hlavičke Nikolu Milenkoviča a teči Chrisa Wooda, Chelsea vyrovnala o sedem minút neskôr po presnej technickej strele Noniho Maduekeho. V 78. minúte dostal druhú žltú kartu a teda červenú stredopoliar hostí James Ward-Prowse, ale domáci nedokázali početnú prevahu využiť a po sérii troch víťazstiev sa tak tentoraz museli uspokojiť s bodom.