Real Madrid vyhral v šlágri kola: Greif nezabránil prehre v Barcelone, Valjent nehral

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotnom šlágri 9. kola La Ligy nad Villarrealom 2:0 a bodovo sa dotiahli na vedúcu Barcelonu, ktorá ...

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotnom šlágri 9. kola La Ligy nad Villarrealom 2:0 a bodovo sa dotiahli na vedúcu Barcelonu, ktorá má však zápas k dobru.

Villarreal zostal na tretej priečke, na dvojicu pred sebou stráca štyri body. Góly domácich zaznamenali Federico Valverde a Vinicius Junior.

Mallorca prehrala na pôde Espanyolu Barcelona 1:2. Za hostí odchytal celý zápas Dominik Greif. Slovenský brankár prvýkrát inkasoval v 18. minúte, keď ho hlavičkou zblízka prekonal Marash Kumbulla. Po prestávke potom nestačil na prudkú prízemnú strelu Jofreho Carrerasa. Hostia dokázali už len skorigovať výsledok zásluhou Antonia Railla. Druhý slovenský legionár v službách Mallorky Martin Valjent do hry nezasiahol, obranca sledoval zápas z lavičky náhradníkov. Klub z Baleárskych ostrovov vyšiel po troch víťazstvách tentoraz bodovo naprázdno a v tabuľke je priebežne na 7. mieste, Espanyol naopak ukončil sériu troch prehier a poskočil na 12. priečku.

V ďalšom stretnutí Getafe remizovalo s Osasunou 1:1. Celta Vigo zastavila sériu troch zápasov bez víťazstva a uspela na pôde posledného tímu tabuľky UD Las Palmas 1:0. Tím z Galície pritom hral vyše polhodinu bez dvojice vylúčených hráčov Ilaixa Moribu a Iaga Aspasa. O jediný gól sa postaral v 28. minúte Borja Iglesias.

La Liga - 9. kolo:

Real Madrid – Villarreal CF 2:0 (1:0)

Góly: 14. Valverde, 73. Vinicius Junior

Espanyol Barcelona - RCD Mallorca 2:1 (1:0)

Góly: 18. Kumbulla, 47. Carreras - 68. Raillo

/D. Greif odchytal celý zápas, M. Valjent (obaja Mallorca) na lavičke náhradníkov/

Getafe CF - Osasuna Pamplona 1:1 (1:0)

Góly: 21. Yildirim - 60. Budimir

UD Las Palmas - Celta Vigo 0:1 (0:1)

Gól: 28. B. Iglesias, ČK: 54. Moriba po 2. ŽK, 56. Aspas (obaja Celta) po 2. ŽK

Real Valladolid - Rayo Vallecano 1:2 (0:0)

Góly: 51. Amallah - 57. a 80. De Frutos

Na snímke sprava strelec gólu Chinonso Emeka, Rahim Ibrahim a brankár Matúš Sláviček (všetci Trenčín) sa radujú po strelení gólu.
Slovan doma stratil body, môže prísť o post lídra: Gólové hody Spartaka Zobraziť článok

Slovenský futbalista Denis Vavro (vpravo) v súboji o loptu.
Zo súboja Slovákov vyšiel víťazne Vavro: Majster zakopol s nováčikom, prehra Dortmundu Zobraziť článok

Český brankár Vítězslav Jaroš sa dočkal nečakaného debutu v bránke futbalistov FC Liverpool.
Český brankár nečakane debutoval v Premier League: Favoriti bodovali naplno! Zobraziť článok