Favoriti zaváhali: Real padol v Lille, Bayern prehral na pôde Aston Villy

Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco prehrali v 2. kole ligovej fázy Ligy majstrov na ihrisku OSC Lille 0:1. Obhajca titulu predviedol ...

Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco prehrali v 2. kole ligovej fázy Ligy majstrov na ihrisku OSC Lille 0:1. Obhajca titulu predviedol nevýrazný výkon, o triumfe francúzskeho tímu rozhodol z pokutového kopu Jonathan David. Zaváhal aj Bayern Mníchov, ktorý podľahol domácej Aston Ville takisto 0:1 a utrpel prvú prehru v základnej fáze LM od septembra 2017.

Tím z Birminghamu si drží stopercentnú bilanciu, rovnako ako ďalší anglický klub FC Liverpool, ktorý zdolal doma Bolognu 2:0.

Real sa mohol na pôde Lille ujať vedenia po sóle Endricka, zastavil ho až brankár Lucas Chevalier. Na druhej strane Andrij Lunin na dvakrát zneškodnil aj pomocou žrde šancu Jonathana Davida. V závere prvého polčasu nariadil rozhodca po ruke Eduarda Camavingu a signalizácii VAR penaltu v prospech OSC a David poslal domácich do vedenia. V druhom polčase poslal tréner hostí Carlo Ancelotti na ihrisko Kyliana Mbappeho, ktorý sa expresne rýchlo uzdravil po svalovom zranení. Real v závere zatlačil domácich, veľkú šancu mal Arda Güler, ale favorit sa vyrovnania nedočkal.

Bayern vstúpil do súťaže rekordným víťazstvom 9:2 nad Dinamom Záhreb, no vo svojom druhom vystúpení naň nenadviazal. V repríze finále z roku 1982 mohol prehrávať už od 22. minúty, gól domáceho obrancu Paua Torresa neplatil po zásahu VAR pre ofsajd. Torres však v 79. minúte rozbehol kľúčovú akciu, keď vysunul Jhona Durana, ktorý pohotovo preloboval vybehnutého brankára Manuela Neuera a zariadil cenný triumf Aston Villy.

Benfica Lisabon nedala šancu Atleticu Madrid, ktoré rozdrvila 4:0. Portugalský tím nakopol gól Kerema Aktürkogluho v 13. minúte, po prestávke poistili výhru z penalty Angel Di Maria, Alexander Bah a z ďalšej jedenástky Orkun Kökcü. Benfica má po dvoch kolách šesť bodov, rovnako ako Liverpool. Ten po úvodnom víťazstve 3:1 nad AC Miláno zdolal ďalší taliansky klub, výhru 2:0 nad Bolognou zariadili gólmi Alexis Mac Allister a Mohamed Salah.

Plný počet bodov má aj Juventus Turín. "Stará dáma" hrala v Lipsku od 59. minúty bez vylúčeného Micheleho Di Gregoria, no aj s 10 hráčmi otočila stav z 1:2 na 3:2. Dvoma presnými zásahmi sa zaskvel Dušan Vlahovič, víťazný gól dal v 82. minúte Francisco Conceicao. Domácim nepomohli ani dva góly Benjamina Šeška. K prvému víťazstvu bolo blízko Dinamo Záhreb, ktoré viedlo nad AS Monaco 2:0, no napokon sa muselo uspokojiť iba s bodom po remíze 2:2.

Slovenský obranca Dávid Hancko sa v drese Feyenoordu raduje z gólu.
Gironu obrali o bod bývalí hráči Sparty: Hancko centroval, Krejčí skóroval do vlastnej brány Zobraziť článok

2. kolo ligovej fázy LM:
        Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo 0:3 (0:2)
        Góly: 21. Djimsiti, 44. Lookman, 48. Bellanova

FC Girona - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)
        Góly: 19. D. Lopez, 73. van de Beek - 23. Herrera (vl.), 33. Milambo, 79. Krejčí (vl.)
        /D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas/

Aston Villa - Bayern Mníchov 1:0 (0:0)
        Gól: 79. Duran

Benfica Lisabon - Atletico Madrid 4:0 (1:0)
        Góly: 13. Aktürkoglu, 53. Di Maria (z 11 m), 75. Bah, 84. Kökcü (z 11 m)

Dinamo Záhreb - AS Monaco 2:2 (1:0)
        Góly: 45.+3 Sučič, 66. Baturina - 74. Salisu, 89. Zakaria (z 11 m)

OSC Lille - Real Madrid 1:0 (1:0)
        Gól: 45.+2 David (z 11 m)

FC Liverpool - FC Bologna 2:0 (1:0)
        Góly: 11. Mac Allister, 75. Salah

RB Lipsko - Juventus Turín 2:3 (1:0)
        Góly: 30. a 64. Šeško (druhý z 11 m) - 50. a 69. Vlahovič, 83. Conceicao, ČK: 59. Di Gregorio (Juventus)

Sturm Graz - FC Bruggy 0:1 (0:1)
        Gól: 23. Tzolis