Liverpool na čele preskočil Manchester City, Chelsea spasil štvorgólový Palmer

Po remíze s Newcastlom United Manchester City prišiel o líderskú pozíciu. Na čelo anglickej Premier League sa po výhre 2:1 nad Wolverhamptonom ...

Po remíze s Newcastlom United Manchester City prišiel o líderskú pozíciu. Na čelo anglickej Premier League sa po výhre 2:1 nad Wolverhamptonom Wanderers dostal Liverpool.

Udalosťou kola bolo galapredstavenia Colea Palmera. Dvadsaťdvaročný stredopoliar ako prvý hráč v histórii súťaže strelil štyri góly v priebehu prvého polčasu a zariadil triumf FC Chelsea nad Brightonom 4:2.

FOTOGALÉRIA: PL: Wolverhampton - Liverpool

Na „Citizens" sa koncom septembra dotiahol Arsenal. Vicemajster premárnil proti Leicestru dvojgólový náskok, keď sa o vyrovnanie postaral James Justin, ale napokon „skolil" súpera dvoma zásahmi v nadstavení. Na 3:2 upravil svojím druhým gólom v zápase Leandro Trossard a poistku pridal Kai Havertz.

Dva body za lídrom zaostáva Chelsea. Jej triumf nad Brightonom režíroval Palmer, ktorý v priebehu 20 minút - od 21. do 41. minúty - skóroval dokopy štyrikrát. Dvakrát skóroval z hry, druhý gól dal z penalty a tretí zo štandardky. Anglickému reprezentantovi stačilo na hetrik len desať minút. Po prestávke rozvlnil sieť ešte aj domáci obranca Marc Cucurella, ale jeho gól nakoniec neplatil pre ofsajd.

Liverpool triumfoval nad domácim Wolverhamptonom 2:1, víťazný gól dal v 61. minúte z penalty Mohamed Salah. Everton dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, keď otočil duel s Crystal Palace a triumfoval aj vďaka dvom presným zásahom Dwighta McNeila 2:1. Fulham uspel na ihrisku Nottinghamu 1:0 zásluhou gólu Raula Jimeneza z pokutového kopu.

Futbalisti Manchestru City v generálke na Slovan Bratislava remizovali s Newcastlom Martina Dúbravku.
Manchester City v generálke na Slovan zaváhal: Dúbravka len na lavičke náhradníkov Zobraziť článok

Premier League - 6. kolo:

Newcastle United - Manchester City 1:1 (0:1)
58. Gordon (z 11 m) - 35. Gvardiol
/M. Dúbravka (Newcastle) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Arsenal - Leicester City 4:2 (2:0)
45.+1 a 90.+4 Trossard, 20. Martinelli, 90.+9 Havertz - 47. a 63. Justin

FC Brentford - West Ham United 1:1 (1:0)
Gól:
1. Mbeumo - 54. Souček

FC Chelsea - Brighton & Hove Albion 4:2 (4:2)
21., 28., 31. a 41. Palmer (druhý z 11 m) – 7. Rutter, 34. Baleba

FC Everton - Crystal Palace 2:1 (0:1)
47. a 54. McNeil - 10. Guehi

Nottingham Forest - FC Fulham 0:1 (0:0)
Gól:
51. Jimenez (z 11 m)

Wolverhampton Wanderers - FC Liverpool 1:2 (0:1)
57. Ait-Nouri - 45.+2 Konate, 61. Salah (z 11 m)

Slovenský reprezentant Matúš Bero je údajne blízko prestupu do nemeckej Bundesligy.
Neskutočný gól Matúša Bera: Obrancovia Dortmundu sa len bezmocne prizerali Zobraziť článok