Neuveriteľný záver zápasu vo Frankurte: Plzeň zachránila výsledok v posledných minútach!

Plzeň v kádri s dvojicou Slovákov Marián Tvrdoň - Erik Jirka prehrávala vo Frankfurte po presnom zásahu Ekitikeho v 38. minúte, ešte ...

Plzeň v kádri s dvojicou Slovákov Marián Tvrdoň - Erik Jirka prehrávala vo Frankfurte po presnom zásahu Ekitikeho v 38. minúte, ešte do prestávky však dokázal vyrovnať parádnou strelou spoza šestnástky Šulc.

Futbalistom Fenerbahce Istanbul sa vydaril vstup do ligovej fázy Európskej ligy 2024/2025. Vo štvrtkovom zápase 1. kola zvíťazili na domácom ihrisku nad belgickým Royale Union Saint-Gilloise 2:1.

Domáci išli do vedenia v 26. minúte, keď sa strelou zblízka presadil stopér Söyüncü. V 82. minúte si dal vlastný gól Burgess vo chvíli, keď už hostia dohrávali bez vylúčeného Mac Allistera. V nadstavenom čase už iba zmiernil ich prehru Sykes, keď predtým nepremenil jedenástku jeho spoluhráč Ivanovič.

Malmö FF podľahlo doma Glasgowu Rangers 0:2. Škótsky tím gólovo udrel už v 1. minúte. Rozohrávku súpera zachytil Dessers, po jeho strele sa lopta odrazila od žrde pred Bajramiho a ten ju poľahky dokopol do brány. Hostia mali prevahu a svoj triumf spečatili v 76. minúte zásluhou McCauslanda.

Hráči AS Rím remizovali v šlágri štvrtkového programu s Athleticom Bilbao 1:1. Na gól ukrajinského útočníka Dovbyka, ktorý prišiel do "večného mesta" v lete z Girony, odpovedal v 85. minúte Paredes. Suverénne si viedol Ajax Amsterdam, holandský tím nedal šancu Besiktasu Istanbul a rozdrvil ho 4:0.

Plzeň v kádri s dvojicou Slovákov Marián Tvrdoň - Erik Jirka prehrávala vo Frankfurte po presnom zásahu Ekitikeho v 38. minúte, ešte do prestávky však dokázal vyrovnať parádnou strelou spoza šestnástky Šulc. Víťaza súťaže z roku 2022 poslali do dvojgólového trháku Dina Ebimbe a Kristensen, lenže Viktoria po heroickom výkone v závere vydrela aspoň bod za remízu 3:3 so silným bundesligistom. Jirka prišiel na trávnik za nepriaznivého stavu 1:3 pre hostí.

Zápas Tottenham Hotspur - Karabach sa začal s 35-minútovým oneskorením vzhľadom na viaceré zápchy v Londýne. Spurs napriek vylúčeniu Dragusina už v 8. minúte viedli po prvom polčase 1:0 gólom Johnsona.

Európska liga - 1. kolo:
        Ajax Amsterdam - Besiktas Istanbul 4:0 (1:0)
        Góly: 51. a 73. Godts, 31. Fitz-Jim, 55. Taylor

AS Rím - Athletic Bilbao 1:1 (1:0)
        Góly: 32. Dovbyk - 85. A. Paredes

Eintracht Frankfurt - FC Viktoria Plzeň 3:3 (1:1)
        Góly: 38. Ekitike, 62. Dina Ebimbe, 67. Kristensen - 41. Šulc, 86. Adu, 90.+3 Jemelka
        /E. Jirka hral od 82. minúty, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

FCSB - FK RFS Riga 4:1 (2:1)
        Góly: 58. a 70. Olaru, 8. Birligea, 32. Stefanescu - 23. Lipušček

Olympique Lyon - Olympiacos Pireus 2:0 (0:0)
        Góly: 65. Cherki, 71. Benrahma

SC Braga - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:1)
        Góly: 88. a 90.+5 Bruma (druhý z 11 m) - 30. Davida (z 11 m), ČK: 90.+8 Kanichowsky, 90.+9 Asante (obaja Tel Aviv)

Tottenham Hotspur - FK Karabach 1:0 po prvom polčase
        Gól: 12. Johnson, ČK: 8. Dragusin (Tottenham)

Fenerbahce Istanbul - Royale Union Saint-Gilloise 2:1 (1:0)
        Góly: 26. Söyüncü, 82. Burgess (vlastný) - 90.+4 Sykes, ČK: 90. Osayi-Samuel - 74. Mac Allister

Malmö FF - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)
        Góly: 1. Bajrami, 76. McCausland