Pikantný súboj Slovákov: Z víťazstva sa tešilo duo z Montrealu!

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v noci na stredu v prípravnom zápase nad New Jersey 3:0.
  • Zdroj: X/Montreal Canadiens

V tomto dueli boli v akcii traja Slováci. V drese domácich hrali útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár, v zostave hostí figuroval obranca Šimon Nemec. Ďalší útočník Tomáš Tatar v zostave "diablov" chýbal.

Nebodoval ani jeden z nich, Mešár bol však s piatimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu. Odohral 13 minút a 23 sekúnd. Slafkovský si pripísal plusový bod a dve strely, odohral 20 minút a 6 sekúnd. Nemec bol s časom 23:15 najvyťažovanejším hráčom zápasu a nazbieral tri strely.

Svoj prvý zápas v príprave odohral obranca Martin Fehérváry, jeho Washington prehral s Bostonom 2:4. Odohral 20 minút a 14 sekúnd, na bránku vyslal jednu strelu, rozdal aj tri bodyčeky.

V zostave Anaheimu sa predstavil útočník Pavol Regenda, jeho tím zvíťazil na ľade San Jose 4:3. Dvadsaťštyriročný krídelník sa prezentoval jednou strelou.

Obranca Erik Černák z Tampy Bay a útočník Adam Sýkora z NY Rangers nehrali.

Prípravné zápasy NHL:

Pittsburgh - Buffalo 2:3

Góly: 3. Ivany (Johnstone), 25. Hayes (Glass, Shea) – 13. Nadeau (Metsa, Warren), 15. Novikov (Dunne, Tullio), 27. Wahlberg (Tullio)

Tampa Bay - Carolina 1:2

Góly: 10. Brown (Carlile, Edmonds) – 29. Honka (Jost), 60. Heimosalmi (Blake, Drury)

Montreal - New Jersey 3:0

Góly: 23. Pezzetta (Simoneau, Trudeau), 56. Suzuki (Trudeau), 60. Pezzetta (Beck)

NY Rangers - NY Islanders 6:4

Góly: 47. Jones (Edström), 54. Chytil (Kreider, Zibanejad), 58. Jones (Trouba), 59. Kreider (Lafrenier, Trocheck), 60. Edström (Trouba, Jones), 60. Kreider – 24. Barzal (Duclair, Cholowski), 25. Hutton (Fasching, Cizikas), 36. Barzal (Duclair, Dobson), 48. Horvat

Ottawa - Toronto 2:1

Góly: 17. Sanderson (Giroux, B. Tkachuk), 53. Ostapchuk – 7. Steeves

Boston - Washington 4:2

Góly: 12. Tufte (Oesterle), 23. Lysell (Callahan, Harrison), 30. Brown (Mitchell), 43. Brazeau (Merkulov, Johnson) – 31. McMichael (Dubois, Wilson), 60. Cristall (Rybinski, Dube)

San Jose - Anaheim 3:4

Góly: 8. Guščin (Rutta, Walman), 12. Wennberg (Zetterlund, Walman), 40. Thompson (Bystedt, Guščin) – 22. Meyer (Dionicio, Harkins), 34. Sidorov (Pysyk, Katchouk), 35. Leason (Nestěrenko), 38. Pysyk (Meyer, Dansk)

Vancouver - Seattle 3:1

Góly: 17. Hoglander (Karlsson, Raty), 38. Hronek (Boeser, Lekkerimaki), 59. Suter (Lekkerimaki) – 41. Meyers (Schwartz)

Hokejový obranca Banskej Bystrice Boris Žabka.
Žabka s prvým gólom, no minulosť ho prenasleduje: Obvinenie z ublíženia na zdraví aj výtržníctva! Zobraziť článok

Na OH 2008 v Pekingu získal druhé zlato.
Legendárny slalomár Martikán: Poviem vám či sa chystám do dôchodku... Zobraziť článok