Ružomberok sa priblížil čelu tabuľky: O výhre nad nováčikom rozhodol pokutový kop

Futbalisti KFC Komárno zaznamenali tretiu prehru v tejto sezóne Niké ligy. V utorkovej dohrávke 4. kola podľahli v Zlatých Moravciach ...
  • Zdroj: TASR

Futbalisti KFC Komárno zaznamenali tretiu prehru v tejto sezóne Niké ligy. V utorkovej dohrávke 4. kola podľahli v Zlatých Moravciach hráčom MFK Ružomberok 1:2 a v tabuľke figurujú na 7. mieste s deviatimi bodmi. Liptáci majú na konte o tri body viac a sú štvrtí.

Nováčik súťaže šiel do vedenia už v 3. minúte, keď si hlavičku Róberta Pillára do brány nešťastne stečoval obranca Matúš Malý. O vyrovnanie sa postaral po zmene strán český útočník David Huf, ktorý si nabehol na prihrávku svojho krajana Jana Hladíka a brankára Jakuba Trefila prekonal strelou pod brvno. Rozhodujúci moment prišiel v 74. minúte, keď rozhodca odpískal penaltu pre hru rukou. Strelu Martina Chriena Trefil vychytal, no pre faul Dominika Žáka sa pokutový kop opakoval a druhú šancu s prehľadom zvládol Samuel Lavrinčík.