Ružomberok trápil Slovan, Weiss má o starosť navyše: Kľúčoví hráči sú zranení!

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola Niké ligy nad MFK Ružomberok 2:1.
  • Zdroj: SITA/Milan Illík

Hlasy po zápase /zdroj: skslovan.com/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Výborný ligový zápas dvoch rozdielnych mužstiev, či už typologicky alebo systémovo. Ondřej Smetana odviedol v Ružomberku za rok vynikajúcu prácu a bol len krôčik od Konferenčnej ligy, čo by bol prakticky taký zázrak, aký sa nám podaril v Lige majstrov. Ružomberok je fyzicky najsilnejší tím v lige, z pohľadu typológie, druhých lôpt, štandardných situácií, ktoré sme dnes dobre bránili, prešli sme do osobnej obrany. Bol to výborný duel s množstvom šancí na oboch stranách. Koncovku sme však mali riešiť inak, aby sme zápas zavreli skôr, takto Ružomberok hrozil až do konca. Som veľmi spokojný s výsledkom i výkonom, nie je ľahké prepnúť z Ligy majstrov do domácej súťaže, zvlášť so súperom, ktorý hrá silový futbal. Víťazstvo si cením, hráči šli na dno síl. Myslím si, že sme boli o ten gól lepší a futbalovejší. S niektorými hráčmi som v prvom polčase nebol spokojný, stred zálohy nám nepracoval dobre, preto som už cez prestávku trikrát striedal. V závere som nedával hrať Vlada, ktorý mal trošku natiahnutý sval, šetril som aj Cesara Blackmana, niektorí hráči dostali voľno. Juraj Kucka ide na artroskopiu kolena, verím, že o tri týždne by mohol byť naspäť. V utorok nás čaká pohár, v piatok Michalovce, potom privítame najlepší tím sveta, na čo sa tešíme. Aj z dneška mám radosť, a ideme ďalej. Hráči a realizačný tím ma pred zápasom prekvapili darčekom i spontánnym videom k mojim šesťdesiatym narodeninám. Veľmi si to cením, bol som dojatý. Neprezradím, čo to je, ale je to veľmi pekný darček na celý život, ktorý si budem chrániť a vážiť."

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Chceli sme zápas začať a viesť trochu inak. Naším zámerom bolo hrať podobne ako Slovan, očakávali sme, že sa nás v istých pasážach posnaží vytiahnuť si v strednom bloku a bude čakať na zisky či straty. Z toho sa potom otvárajú prechody do otvorenejšej obrany. Chceli sme sa správať rovnako, no trošku sme sa strhli a Slovanu sme presne toto umožňovali. Po jednej takej situácii sme dostali prvý gól, kde sme to mali už v strede s Barseghjanom vyriešiť inak. Našťastie sme sa vrátili do zápasu. Ustáli sme tlak súpera v úvode druhého polčasu. Keď sme sa zase dostávali od hry, tak Slovan udrel, a záver si skúsene postrážil v nízkom či strednom bloku. Domáci po náročnom programe a cestovaní zvládli duel takticky vyspelo a skúsene, my sa v tomto musíme poučiť a viesť zápas trošku inak. Ak sa nám to podarí, budeme môcť aj my prísť k výsledku tak trochu skúsene."

Slovenskí futbalisti s trénerom Weissom.
Weiss je trénerský magnet na úspechy, kariéru mu pribrzdilo zranenie: Velikán oslavuje jubileum Zobraziť článok

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka v drese SSC Neapol.
Šláger v Taliansku bez gólov: Lobotka s podpriemerným hodnotením Zobraziť článok

Boris Valábik je muž mnohých talentov.
Veľká radosť v rodine Valábikovcov: Boris bude dvojnásobným otcom! Zobraziť článok