Slovan nedopustil ďalšie prekvapenie v lige: Weissovo narodeninové víťazstvo

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola Niké ligy nad MFK Ružomberok 2:1.
  • Zdroj: skslovan.com

Úradujúceho šampióna zachránil od straty bodov vlastný gól hosťujúceho obrancu Šimona Gabriela. Slovan pridal šiesty ligový triumf a s 18 bodmi sa vrátil na čelo tabuľky o bod pred MŠK Žilina. Ružomberčania zaznamenali prvú prehru v sezóne, majú deväť bodov a patrí im 4. priečka.

Slovan poslal do vedenia v 11. minúte krídelník Róbert Mak. Liptáci vyrovnali ešte do prestávky zásluhou Martina Chriena. Ružomberský kapitán síce nepremenil nariadený pokutový kop, no brankár Dominik Takáč vyrazil loptu priamo pred exekútora penalty a ten poľahky skóroval - 1:1. Po zmene strán nevyužil šancu poslať Slovan do vedenia Tigran Barseghjan. Arménsky krídelník rovnako ako Chrien zahodil jedenástku a neplatila ani následná dorážka Maka. Domácich to nezlomilo, práve naopak, výrazne stupňovali svoju aktivitu. Odmenou im bol presný zásah v 64. minúte, keď si po prihrávke Barseghjana zrazil loptu do vlastnej brány Gabriel. "Belasí" mohli odskočiť aj na väčší rozdiel, svoje dobré šance však nevyužili. Slovan mohol v závere prísť o tri body, ale podržal ho Takáč. Hráči Slovana dali predčasný darček svojmu trénerovi Vladimírovi Weissovi st., ktorý v nedeľu oslávi životné jubileum 60 rokov.

Niké liga - 8. kolo:
ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 11. Mak, 64. Gabriel (vlastný) - 43. Chrien. Rozhodovali: Glova - Jánošík, Bobko, ŽK: Zuberu, Barseghjan - Hladík.
Slovan: Takáč – Medveděv, Bajrič, Voet (46. Wimmer), Zuberu – Mustafič (46. Tolič), Szöke (46. Savvidis), Gajdoš (79. Metsoko) – Barseghjan, Strelec, Mak (86. Marcelli)
Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (68. Köstl) – Gomola, Lavrinčík, Luterán (79. Tučný), Chobot (79. Madleňák) – Hladík, Kelemen (57. Huf), Chrien (79. Domonkos)