Posledný duel Slovenska na finálovom turnaji: Gombos neudržal vedenie, za súperom zaostávame

Slovenskí tenisti prehrávajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1.

O úvodný bod pre Juhoameričanov sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garin, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2.

Slováci po prehrách 0:3 s Nemeckom a USA už nemali šancu na postup na finálový turnaj v Malage medzi elitnú osmičku, s turnajom sa však chceli rozlúčiť víťatsovom. Gaombos získal v prvom sete duelu s Garinom od stavu 1:2 päť gemov za sebou a prvý set bol jasne v jeho réžii.

Od začiatku druhého dejstva však dominoval Garin, ktorý profitoval z početných nevynútených chýb súpera a odplatil Gombosovi hladkú prehru z bratislavského NTC z roku 2021.