Obrovská dráma na Tatranskom pohári: Košičania rozhodli o svojom triumfe až v predĺžení

Hokejisti HC Košice sa po siedmich rokoch opäť tešili z triumfu na Tatranskom pohári. Rozhodli o tom v nedeľu víťazstvom v záverečnom ...
  • Zdroj: fb/HC Košice

Hokejisti HC Košice sa po siedmich rokoch opäť tešili z triumfu na Tatranskom pohári. Rozhodli o tom v nedeľu víťazstvom v záverečnom súboji turnaja nad obhajcom trofeje HK Poprad 5:4 po predĺžení.

Víťazný gól zaznamenal v 63. minúte v presilovke americký obranca Max Gildon, domácim nepomohol ani hetrik jeho krajana Colea Coskeyho.

Košice v konečnom poradí predstihli pri rovnosti bodov tím HK Dukla Ingema Michalovce vďaka triumfu vo vzájomnom stretnutí (3:1). Michalovce vyhrali v prvom nedeľnom dueli nad HK 32 Liptovský Mikuláš 7:3. Dva góly zaznamenal v michalovskom drese Matúš Paločko, štyri asistencie mal Kaspars Daugavinš. Dva presné zásahy za Liptovský Mikuláš si pripísal Max Gerlach. Poprad skončil v tabuľke tretí a Liptovský Mikuláš na poslednom štvrtom mieste.

77. ročník Tatranského pohára - nedeľa:

HK Dukla Ingema Michalovce – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Paločko (Daugavinš, Svitana), 9. Varga (Stripai), 13. Valach (Cibák, Svitana), 17. Solenský, 24. Paločko (Fominych, Daugavinš), 29. Pišoja (Daugavinš), 58. Svitana (Daugavinš) – 11. Gerlach (Ullman), 14. Tkáč, 53. Gerlach (Réway). Rozhodovali: Orolin, Kocúr – Ordzovenský, Kovalčík, vylúčenia: 8:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

HK Poprad – HC Košice 4:5 pp (1:3, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 15. Coskey (Calof), 22. Šiška (Žitný), 41. Coskey (Šiška), 54. Coskey (Kotvan) – 2. Petráš (Pollock, Martel), 12. Martel (Jääskeläinen), 18. T. Mikúš (Teves), 49. Gildon (T. Mikúš, Šimun), 63. Gildon. Rozhodovali: Snášel, Tornay – Stanzel, Knižka., vylúčenia: , presilovky:, oslabenia:

Konečná tabuľka:

1. Košice 3 1 1 1 0 10:8 6

2. Michalovce 3 2 0 0 1 13:9 6

3. Poprad 3 1 0 1 1 13:12 4

4. Liptovský Mikuláš 3 0 1 0 2 8:15 2

Najužitočnejší hráč turnaja: Cole Coskey (HK Poprad)

Najlepší útočník turnaja: Šimon Petráš (HC Košice)

Najlepší obranca turnaja: Martin Bodák (HK Dukla Ingema Michalovce)

Najlepší brankár turnaja: Dominik Riečický (HC Košice)

Na snímke Juraj Slafkovský.
Slafkovský zrušil novinára jednou vetou: Takto sa predviedol so šiškou Zobraziť článok

Štadión v Osvienčime bol vypredaný.
Škandál pred zápasom v Osvienčime: Transparent vzbudil rozruch, takto tam privítali Nemcov Zobraziť článok