Fantázia! Bátovská Fialková má z Otepää druhý kov

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková získala v sobotňajších rýchlostných pretekoch na MS v letnom biatlone bronzovú medailu.
  • Zdroj: Slovenský biatlon/Soňa Niková

Pridala tak na podujatí do zbierky druhý cenný kov, keď v piatok triumfovala v estónskom Otepää v superšprinte.

FOTOGALÉRIA: Paulína Bátovská Fialková

Bátovská Fialková urobila na strelnici jedinú chybu, keď minula deviaty terč z desiatich. Zdolali ju iba dve bezchybné pretekárky. Zlato získala Češka Tereza Voborníková, iba o jednu desatinu za ňou zaostala Belgičanka Lotte Lieová, Bátovská Fialková mala v cieli manko 13,5 sekundy.

Aj zvyšné tri Slovenky sa zmestili do prvej dvadsiatky. Zuzana Remeňová obsadila 8. priečku s odstupom 41,5 s a jednou chybou, Júlia Machyniaková bola dvadsiata s bezchybnou streľbou a mankom 50,1, Márii Remeňovej patrila 19. priečka s jednou chybou a stratou 1:13,7. V rovnakej disciplíne mužov si najlepší výsledok zo Slovákov pripísal Jakub Borguľa, ktorý obsadil 12. priečku (+1:43,3 min, tri chyby), o dve miesta za ním finišoval Markus Sklenárik (+1:48,3, dve chyby).

V šprinte juniorov skončil Jakub Borguľa na 12. mieste, na víťazného Ukrajinca Vitaliho Mandzyna stratil 1:43,3 min. Druhý sa umiestnil Haavard Tosterud z Nórska a tretí finišoval jeho krajan Sivert Gerhardsen. Matúš Sklenárik obsadil 14. miesto. O sedem priečok nižšie finišoval Šimon Adamov. V kategórii junioriek v rovnakej disciplíne dosiahla medzi Slovenkami najlepšie umiestnenie Tamara Molentová, ktorá skončila na 15. priečke. Na prvú Bulharku Valentinu Dimitrovovú stratila 1:33,2 min.

MS v letnom biatlone v estónskom Otepää - rýchlostné preteky:

Muži (7,5 km): 1. Jakub Štvrtecký (ČR) 18:15,1 min (1 trestný okruh), 2. Emilien Claude (Fr.) +12,4 s (1), 3. Thierry Langer (Belg.) +16,2 (1),... 33. Damián CESNEK +1:49,0 min (3), 46. Tomáš SKLENÁRIK +2:17,2 (4), 60. Martin MAŤKO (všetci SR) +3:24,7 (5)

Ženy (6 km): 1. Tereza Voborníková (ČR) 16:48,5 min (0), 2. Lotte Lieová (Belg.) +0,1 s (0), 3. Paulina BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ +13,5 (1),... 8. Zuzana REMEŃOVÁ +41,5 (1), 12. Júlia MACHYNIAKOVÁ +50,1 (0), 19. Mária REMEŇOVÁ (všetky SR) +1:13,7 (1)

Juniori (7,5 km): 1. Vitalij Mandzyn (Ukr.) 18:28,9 (0), 2. Haavard Tosterud +41,3 (2), 3. Sivert Gerhardsen (obaja Nór.) +51,1 (1),... 12. Jakub BORGUĽA +1:43,3 min (3), 14. Markus SKLENÁRIK +1:48,3 (2), 21. Šimon ADAMOV +2:01,0 (4), 33. Maxim MEJTSKÝ +3:08,6 (3), 36. Sebastián ILAVSKÝ +3:18,0 (4), 55. Michal ADAMOV +5:09,0 (7)

Juniorky (6 km): 1. Valentina Dimitrovová (Bulh.) 18:03,9 min (0), 2. Viktoria Chvostenková +0,6 s (0), 3. Olena Horodná (obe Ukr.) +18,5 (2),... 15. Tamara MOLENTOVÁ +1:33,2 min (2), 20. Veronika MICHALECHOVÁ +1:47,6 (2), 21. Michaela STRAKOVÁ +1:51,9 (3), 23. Alžbeta GARGULÁKOVÁ (všetky SR) +1:58,4 (3)

Náhle zomrela niekdajšia hviezdna bežkyňa na lyžiach Trude Dybendahlová (uprostred).
Celá krajina je v šoku: Lyžiarska hviezda náhle zomrela! Zobraziť článok