Fantastická Bátovská Fialková: Slovensko má zlatú medailu z MS!

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková vybojovala zlatú medailu v superšprinte na MS v letnom biatlone.
  • Zdroj: TASR

FOTOGALÉRIA: Paulína Fialková

V piatkových pretekoch v estónskom Otepää urobila na strelnici jednu chybu a do cieľa prišla 11,5 sekundy pred Fínkou Suvi Minkkinenovou. Bronz získala Češka Lucie Charvátová.

Tridsaťjedenročná Bátovská Fialková štartovala na prvých pretekoch po viac než roku, od marca 2023 pauzovala pre materské povinnosti. Jej krajanka Júlia Machyniaková obsadila v piatok 16. priečku s mankom 1:35,2 min na víťazku.

Medzi mužmi sa predstavil Tomáš Sklenárik, ktorý skončil na 22. mieste. Zo zlata a striebra sa tešili Ukrajinci Dmytro Pidručnyj a Artem Tyščenko, bronz získal Čech Tomáš Mikyska.

MS v letnom biatlone v Otepää - superšprint:

Muži: 1. Dmytro Pidručnyj 19:19,5 min (1 trestný okruh), 2. Artem Tyščenko (obaja Ukr.) +5,2 s (1), 3. Tomáš Mikyska (ČR) +7,5 (3), ..., 22. Tomáš SKLENÁRIK (SR) +1:41,5 (7)

Ženy: 1. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ (SR) 21:55,5 min (1 trestný okruh), 2. Suvi Minkkinenová (Fín.) +11,5 s (1), 3. Lucie Charvátová (ČR) +20,2 (5), ..., 16. Júlia MACHYNIAKOVÁ (SR) +1:35,2 (3)

Manželstvo Cory a Ralfa Schumachera je už minulosťou.
Schumacherova bývalá svokra nakladá ďalej: Detaily intímneho života s Corou! Ako počali syna? Zobraziť článok