Dunajská Streda zdolala Michalovce: Kríza je zažehnaná?

utbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0. Pripísali ...
  • Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

utbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0. Pripísali si druhé víťazstvo v sezóne a so siedmimi bodmi sa dostali na druhé miesto v neúplnej tabuľke. Michalovce stále čakajú na prvú výhru v sezóne, s dvoma bodmi figurujú priebežne na 11. priečke.

Úvod duelu patril Michalovčanom, ale postupne prebrali iniciatívu hostia. Po pol hodine hry domáci Žofčák zasiahol loptu rukou vo vlastnej šestnástke a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Dimun - 0:1. Po prestávke najprv Trusa trafil z úniku žrď odkrytej brány, o minútu neskôr už hlavičkou poslal DAC do dvojgólového vedenia. Domáci už nedokázali zápas zdramatizovať, keď ani výraznejšie neohrozili brankára DAC-u Popoviča. Naopak, hráči zo Žitného ostrova v nadstavenom čase ešte prikrášlili výsledok zásluhou striedajúceho Redzica.

4. kolo Niké ligy:
MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)
Góly: 32. Dimun (z 11 m), 53. Trusa, 90.+5 Redzic. Rozhodovali: Dohál – Štofik, Čajka, ŽK: Taraduda - Dimun, Trusa, Yapi, Bajo, 1720 divákov.
        MFK Zemplín Michalovce: P. Lukáč – L. Šimko, Taraduda, Bednár, Bahi – Žofčák (56. Zubairu), Šimamura – Marcin (84. Ramos), Pačinda (46. van Kessel), Adekunle (56. Petrík) – Acosta (66. S. Danko)
        DAC 1904 Dunajská Streda: Popovič – Yapi (78. Andzouana), Kačaraba, Brunetti, Mendez (84. Tuboly) – Dimun – Bajo, Vitális – Herc (78. Bősze), Trusa, Bernát (67. Redzic)