Mladí Česi na zlato nedosiahli, v tesnom súboji podľahli favoritovi

Hokejisti Kanady triumfovali tretíkrát za sebou na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov.

V repríze finále z vlaňajška vyhrali v Edmontone nad Českom 2:1. Tretie miesto obsadili Švédi, ktorí zdolali USA 6:3.

Kanaďania vyhrali všetkých päť zápasov na domácom turnaji a celkovo majú na konte rekordných 25 prvenstiev v 33 ročníkoch podujatia. Česi našli premožiteľa až vo finále, v ktorom prehrávali po prvej tretine o dva góly a až v poslednej minúte riadneho času potom znížil kapitán Tomáš Poletín.

Slovenskí hokejisti obsadili na turnaji piatu priečku, v súboji o konečné umiestnenie si poradili s Nemeckom 5:2.

Hlinka Gretzky Cup do 18 rokov

Finále:

Kanada - Česko 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Kilfoil (Martin, Reid), 20. Desnoyers (C. Schmidt, Guite) – 60. Poletín (Pavlík)

O 3. miesto:

USA - Švédsko 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly: 2. Lansing (Murphy, Rombach), 25. Lansing (Hayes, Mutryn), 60. Orlowsky (Fiddler, Moe) – 12. Novotny (Nilson, Klingsell), 17. Ihs Wozniak (Vass, Björck), 22. Nilson (Genborg, Bröngel-Larsson), 47. Nilson (Drott), 49. Novotny (Genborg, Sjöström), 59. Nilson