Košičania paralyzovali DAC v závere: Trnava doma zakopla pred solídnou návštevou

Futbalisti FC Košice remizovali s FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 v nedeľňajšom zápase 1. kola Niké ligy.
  • Zdroj: TASR

Definitívnu podobu výsledku dal penaltou v nadstavenom čase domáci útočník Žan Medved, ktorý strelil oba košické góly.

Hostia mali lepší štart do zápasu, už v 11. minúte Ladislav Almási vyhral hlavičkový súboj v šestnástke a zakončil center Milana Dimuna. Po 24. minútach vyrovnal Medved, keď zakončil prienik Dávida Galloviča - 1:1. V 57. minúte sa po nedorozumení Kružliaka so Zsigmundom dostal k lopte Christián Herc a po krátkom úniku upravil na 1:2. Domáci napokon dokázali vyrovnať, keď v nadstavenom čase z penalty skóroval Medved. Predchádzal jej súboj Dimuna práve s Medvedom, ten VAR posúdil ako nedovolený.

Niké liga - 1. kolo:

FC Košice - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (1:1)

Góly: 24. Medved, 90.+5 Medved (11 m) - 11. Almási, 57. Herc. Rozhodovali: Marhefka - Pozor, Roszbeck, ŽK: Bajo, Dimun, Yapi (všetci DAC)

Košice: Šípoš - Fabiš, Gorosito, Krivák, Bokros (70. Magda) - Zsigmund (89. Zsigmund), Kružliak - Gallovič, Takáč (70. Niarchos), Faško - Medved (90.+12 Varga)

Dunajská Streda: Popovic - Yapi, Kačaraba, Brunetti, Mendez (62. Andzouana) - Dimun - Bajo, Bernát (62. Vitalis), Herc (77. Tuboly) - Almási (73. Redzič), Dolček (46. Trusa)

Na Liptove sa body delili

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľnom dueli 1. kola Niké ligy s MFK Dukla Banská Bystrica 1:1. Martin Boďa zariadil pre domácich prvopolčasový náskok, po zmene strán vyrovnal Martin Rymarenko.

Boďa v 18. minúte hlavou zužitkoval šikovný center, ktorý pred bránku poslal Kristóf Domonkos – 1:0. V 39. minúte sa pred domácim brankárom Tomášom Frühwaldom sám ocitol Tomáš Malec, no neuspel. Bystričania napokon vyrovnali v 67. minúte, keď Rymarenko prízemnú strelu spoza šestnástky ľavačkou umiestnil k žrdi.

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 18. Boďa – 67. Rymarenko. Rozhodovali: Valent – Štrbo, Pacák, ŽK: Lavrinčík – Ľupták, Klimpl, 1329 divákov.

Ružomberok: Frühwald – Domonkos (46. Gomola), Gabroel, Malý, Mojžiš, Tučný – Múdry, Lavrinčík – Gerec (56. Chrien), Boďa (56. Kelemen), Chobot (56. Hladík)

Banská Bystrica: Rehák – Klimpl (71. Hanes), Godál (84. Mensah) , Willwéber - Ľupták (61. Bremkus) – Pišoja, Richtárech, Hlinka, Záhumenský – Rymarenko, Male (71. Veselovský)

Skvelá návšteva a žiadne góly

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v nedeľnom zápase úvodného kola Niké ligy s AS Trenčín 0:0. Viac ako 4400 divákov sa gólu nedočkalo.

V prvom polčase sa hral opatrný futbal, Trnavčania rovnako ako v 3. predkole Európskej konferenčnej ligy v Sarajeve netrafili bránku. Loptu síce dokázal do siete dostať Trenčan Emeka, gól však neplatil pre ofsajd. Najväčšiu šancu prvého dejstva mal po centri Mikoviča Bainovič, hlavičkou tesne minul bránu. V druhom polčase červeno-čierni výrazne zvýšili aktivitu, dve dobré príležitosti mal Procházka, tutovku zahodil po Holíkovej akcii Bainovič a Kóša hlavičkoval do miest, kde stál debutujúci brankár Trenčína Slavíček. "Andeli" mali územnú prevahu, v závere však mohli udrieť Trenčania. Najväčšiu príležitosť duelu mal Emeka, ktorý sa rútil na Freliha, ten mu však strelu vyrazil nohou.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:0

Rozhodcovia: Smolák – Hancko, Ferenc, ŽK: Zeljkovič, Mikovič - Bondarenko, Stojsavljevič, 4413 divákov.

Spartak Trnava: Frelih – Holík, Ujlaky (87. Twardzik), S. Kóša, Mikovič – Procházka (72. M. Ďuriš), Zeljkovič, Bainovič – Azango, Paur, Pich (72. Ahl)

AS Trenčín: Sláviček – Hájovský, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek – Djerlek (46. Skovajsa), Ben Sallam, Gajdoš (80. Donkor) – Uchegbu (68. Praženka), Emeka, Sunday (90.+3 Pavek)

Na snímke slovenskí futbaloví reprezentanti zľava kapitán tímu Milan Škriniar a Dávid Hancko.
Krachne nášmu reprezentantovi životný prestup?! Hancko prelomil mlčanie Zobraziť článok

Slovan Bratislava si z Celje odniesol cennú remízu.
Zemetrasenie v Celje pred odvetou so Slovanom: Radikálny rez! Zobraziť článok