Futbalový sviatok na východe republiky: Košice remizovali v príprave s AS Rím

Futbalisti FC Košice remizovali v pondelňajšom prípravnom zápase s AS Rím 1:1. V stretnutí, ktoré sledoval vypredaný košický štadión ...
  • Zdroj: TASR/František Iván

Futbalisti FC Košice remizovali v pondelňajšom prípravnom zápase s AS Rím 1:1. V stretnutí, ktoré sledoval vypredaný košický štadión s 10.050 divákmi, sa v druhom polčase gólovo presadili Dalibor Takáč a Niccolo Pisilli. Pre košický FC išlo o generálku na Niké ligu, ktorá sa preň začne v nedeľu 28. júla.

FOTOGALÉRIA: Košice - AS Rím

Zároveň išlo aj o oficiálne otvorenie Košickej futbalovej arény po jej definitívnom dokončení. S FC Košice sa rozlúčil útočník Erik Pačinda, ktorý sa s klubom dohodol na ukončení spolupráce a bude si hľadať nový angažmán.

Pačinda nastúpil po dohode s trénerom iba na úvod zápasu a hráč s číslom 9 mal symbolicky hrať do 9. minúty. Rozhodcovia hru napokon prerušili až v 11., keď Pačindu vystriedal Dalibor Takáč. Košický odchovanec zišiel z ihriska za mohutného potlesku divákov a aj spoluhráčov, od predstaviteľov klubu dostal pamätný zarámovaný dres.