Kvalifikácia EURO 2025: Slovenské futbalistky postupujú do baráže!

Slovenské futbalistky postúpili do baráže v kvalifikácii ME 2025. V záverečnom šiestom zápase 2. skupiny B-divízie remizovali s Izraelom ...

Slovenské futbalistky postúpili do baráže v kvalifikácii ME 2025. V záverečnom šiestom zápase 2. skupiny B-divízie remizovali s Izraelom 2:2 a v tabuľke obsadili konečné 3. miesto.

V priamom súboji o tretiu priečku im proti Izraelu stačila nielen remíza, ale aj prehra o jeden gól, keďže v prvom vzájomnom zápase zvíťazili 2:0.

Zápas sa hral z bezpečnostných dôvodov bez divákov na neutrálnej pôde v maďarskom Budaörsi. Slovenky mali ideálny vstup do zápasu, keď v 14. minúte Košíková otvorila skóre. Izraelčankám však vyšiel záver prvého dejstva, keď v 37. minúte vyrovnala Selimhodzičová a v 4. minúte nadstaveného času Elinavová otočila skóre na ich stranu.

Aj tesná prehra by znamenala postup Sloveniek a tak ich súperky riskovali. Postupovú definitívu zariadila v 89. minúte striedajúca Bogorová, ktorá po štyroch minútach na trávniku vyrovnala na konečných 2:2.

Ilustračná fotografia.
Tragická správa obletela futbalový svet: Talentovaný brankár (†20) zomrel po páde na hlavu Zobraziť článok

Kvalifikácia na ME 2025
2. skupina B-divízie:
Izrael - SLOVENSKO 2:2 (2:1)
Góly: 37. Selimhodzičová, 45.+4 Elinavová - 14. Košíková, 89. Bogorová. Rozhodovala: Durmusová (Tur.), ŽK: Alkisiová, Awadová - Horváthová, bez divákov.
Izrael: Beilinová - Almasriová, Awadová (83. Workouová), Alkisiová, Nakavová - Elinavová (63. Ganorová), Steinschneiderová (63. Gouldenová), Davidová - Sharabiová, Sommerová, Selimhodzičová
Slovensko: Korenčiová - Bartovičová, Košíková, Vojteková, Horváthová (65. Vredíková) - Hmírová (65. Fabová), Kaláberová (56. Škerdová), Maťavková (85. Bogorová), Mikolajová - Morávková (56. Ferencová), Šurnovská