Dráma v zápase o bronz: Uruguaj ratoval v závere remízu, rozhodol rozstrel

Futbalisti Uruguaja zvíťazili v v zápase o 3. miesto na turnaji Copa America.

V noci na nedeľu zdolali v Charlotte Kanadu 4:3 po jedenástkovom rozstrele, zápas sa skončil v riadnom hracom čase 2:2.

Uruguaj poslal do vedenia už v 8. minúte Rodrigo Bentancur, o 14 minút neskôr vyrovnal Ismael Kone. Jonathan David potom v 80. minúte priblížil Kanadu k triumfu, ale Luis Suarez v druhej minúte nadstaveného času vyrovnal po prihrávke Joseho Gimeneza. V rozstrele najskôr uruguajský brankár Sergio Rochet zlikvidoval strelu Koneho, Alphonso Davies vo štvrtej sérii poslal svoj "panenkovský" pokus do brvna. V drese Uruguaja sa presadili všetci štyria hráči.

Copa America o 3. miesto (Charlotte):

Kanada - Uruguaj 2:2 (1:1), rozstrel z 11 m 3:4

Góly: 22. Kone, 80. David - 8. Betancour, 90.+2 Suarez. Rozstrel: David dal, Valverde dal, Bombito dal, Betancur dal, Kone nedal, de Arrascaeta dal, Choiniere dal, Suarez dal, Davies nedal

Kapitán Lazia Ciro Immobile
Obrovská strata pre Lazio! Najlepší strelec histórie sa poberá preč Zobraziť článok

Kapitán Slovenska Milan Škriniar.
Škriniar chce zotrvať v PSG, tréner ho chce vyštvať: Dostane padáka?! Záujem hlásia dva kluby Zobraziť článok

Náhle zomrel ruský hokejista Andrej Tarasenko, ktorý získal zlato na olympijských hrách v Lillehameri 1994.
Hokej oplakáva legendu: Náhle zomrel olympijský šampión, jeho syn vyhral dva Stanleyho poháre Zobraziť článok