Fantastický úspech: Slovenské kanoistky získali medailu na ME!

Slovenská rýchlostná kanoistika získala na MEJ a do 23 rokov na bratislavskom Zemníku prvú medailu. Postarali sa o ňu Réka Bugárová s ...
  • Zdroj: TASR

Slovenská rýchlostná kanoistika získala na MEJ a do 23 rokov na bratislavskom Zemníku prvú medailu. Postarali sa o ňu Réka Bugárová s Biankou Sidovou, ktoré vybojovali bronz v K2 na 500 m.

Vo finále kategórie U23 skončili na treťom mieste so stratou 0,364 s na víťazné Britky Zoe Clarkovú a Kristinu Armstrongovú.

Pred dvoma rokmi na MSJ v Szegede finišovali Slovenky medzi juniorkami na päťstovke na striebornej pozícii. Pre Sidovú je bronz v debli zadosťučinením za nenaplnené medailové ambície v singli. Na kilometri i na polovičnej trati skončila na kontinentálnom šampionáte na Zemníku piata.