Kompletný osemfinálový program EURO: Ako sa v play off zmení hrací systém?

Po stredajších posledných zápasoch v skupine E a F je už jasný osemfinálový program majstrovstiev Európy vo futbale.
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

FOTOGALÉRIA: cehlarik rumunsko

Súboje o postup do štvrťfinále ME 2024 v Nemecku ponúknu niekoľko ťahákov. Francúzov čaká duel proti Belgicku, súperom Slovenska bude Anglicko. To síce vyhralo skupinu C, ale výkonmi príliš nepresvedčilo. Angličania vyhrali iba jeden z troch duelov, na víťazstvo v skupine im stačilo v troch súbojoch streliť dva góly.

Postup si prekvapivo vybojovali aj Gruzínci, pre ktorých je to najväčší výsledok od získania nezávislosti od Sovietskeho zväzu v roku 1991.

Gruzínsky futbalista Kviča Kvaracchelia sa teší z gólu.
Senzácia na záver skupinovej fázy! Gruzínci šokovali partiu okolo Ronalda Zobraziť článok

Zápas Slovenska s Anglickom sa hrá v 30. júna v Gelsenkirchene. Prvé kolo vyraďovačky sa začne v sobotu a skončí sa v utorok 2. júla.

So šampionátom sa rozlúčili Maďari, ktorí v tabuľke tretích tímov klesli na nepostupové 5. miesto a Chorvátsko, ktorému v tabuľke tretích tímov patrí šiesta priečka. Z tretích miest sa okrem Slovenska a Gruzínska dostali ďalej Slovinci a Holanďania.

Už bez remíz

V play off sa mení hrací systém. Žiadny zápas sa už nemôže skončiť remízou. V prípade remízy po riadnej hracej dobe nasleduje predĺženie 2 x 15 minút a ak v ňom nepadne gól, nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.