Talentovaný reprezentant sa vracia po zranení: V českom klube rozšíri slovenskú enklávu

Slovenský hokejista Maroš Jedlička (21) sa v novej sezóne predstaví v českej extralige. Talentovaný útočník podpísal kontrakt s Kometou ...
  • Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Maroš Jedlička (21) sa v novej sezóne predstaví v českej extralige. Talentovaný útočník podpísal kontrakt s Kometou Brno.

FOTOGALÉRIA: Maroš Jedlička

Jedlička hral v Brne už v mládežníckych kategóriách. Neskôr sa presunul do slovenskej najvyššej súťaže, so Zvolenom získal v sezóne 2020/2021 majstrovský titul. Pred rokom ho draftoval tím NHL Colorado Avalanche, ktorý s ním chcel podpísať nováčikovský kontrakt. Plány v zámorí však prerušilo vážne zranenie ramena, pre ktoré vynechal celý uplynulý ročník.

„Potešilo ma, že Kometa prejavila záujem. Mal som síce nejaké ďalšie ponuky, ale vždy som sníval, že sa do Brna vrátim. Ako malý chlapec som tu v minulosti hral a vnímal tú obrovskú fanúšikovskú podporu. Raz som si hovoril, že by som to chcel zažiť na vlastnej koži a som za to vďačný," uviedol Jedlička pre oficiálnu stránku Komety.

V Brne sa stretne s päticou slovenských legionárov Marekom Ďalogom, Kristiánom Pospíšilom, Andrejom Kollárom, Tomášom Marcinkom a Lukášom Cingelom. Pri jeho rozhodovaní zavážili názory Ďalogu a Pospíšila, s ktorými momentálne trénuje na Slovensku. „Áno, Kometu mi odporučili, sme navyše výborní kamaráti. Trénujem s nimi, sú to veľkí ´dríči´, také ťažné kone, ktoré ma neustále posúvajú dopredu," skonštatoval Jedlička.

Slovenský hokejista Filip Mešár.
Filip Mešár v náručí sexi priateľky: Krásku z Kanady zobral na Slovensko! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk